Newsy

27-latek prowadził auto pod wpływem alkoholu. Był tak pijany, że nie zauważył ronda

Newsy

Aktualizacja:
z1b/Getty Images

27–letni kierowca prowadził auto pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2 promile alkoholu. Był tak pijany, że nie zauważył dużego ronda w Bielanach i przemknął przez nie na wprost - informuje policja.

Kierowca miał 2 promile alkoholu we krwi

Policjanci z Kęt zatrzymali 27–letniego kierowcę z województwa śląskiego, który prowadził auto, mając w organizmie 2 promile alkoholu.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Bielanach. Funkcjonariusze, dojeżdżając na miejsce, od razu zauważyli uszkodzone m.in. latarnię i znaki drogowe, a także stojącego w zatoczce autobusowej mercedesa. Obok auta stali dwaj mężczyźni

- poinformowała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Policjanci szybko ustalili, co się stało i zbadali stan trzeźwości obu mężczyzn.

Badanie 27–letniego mieszkańca powiatu będzińskiego wykazało 2 promile alkoholu. Mężczyzna stwierdził, że nie zauważył ronda, więc przejechał je na wprost. Policjanci sprawdzili także stan trzeźwości jego rówieśnika, który był pasażerem. Miał nieco ponad 2 promile alkoholu

- podała Jurecka.

Co grozi kierowcy za jazdę po alkoholu?

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Uderzali kijami i siekierą. W ręce CBŚP wpadli po 15 latach. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości