Newsy

Niebezpieczne zdarzenie na Maderze. Skarpa osunęła się na deptak przy plaży

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
PAP
wyspa Madera

Osuwające się głazy na portugalskiej wyspie zasypały między innymi deptak, znajdujący się przy plaży. Ranne są co najmniej trzy osoby. Rząd autonomiczny Madery podjął kroki, aby nie ucierpiał nikt więcej.

Niebezpieczne zdarzenie na Maderze

Na portugalskiej wyspie Madera doszło w niedzielę (26.09) wieczorem do osunięcia się skarpy przy popularnej plaży Formosa, na południowo-zachodnich przedmieściach Funchal, stolicy archipelagu. Potężne głazy zasypały m.in. znajdujący się przy plaży deptak. Co najmniej trzy osoby zostały ranne.

Rząd autonomiczny Madery w wieczornym komunikacie ogłosił, że nie ma ofiar śmiertelnych, ale zastrzegł, że obecne na miejscu ekipy ratownicze będą prowadziły poszukiwania także w nocy. Na miejscu są już strażacy z psami.

Zamknięcie promenady na portugalskiej wyspie

Służby medyczne, cytowane przez telewizję SIC poinformowały, że wskutek zawalenia się skarpy ranne zostały trzy osoby, w tym dziecko. Ich życiu, jak twierdzą medycy, nie zagraża niebezpieczeństwo. Do osunięcia się skarpy doszło wieczorem w pobliżu usytuowanych przy plaży Formosa hoteli. Premier maderskiego rządu Miguel Albuquerque ogłosił w wieczornym komunikacie zamknięcie promenady przy plaży Formosa. Poinformował, że trwa badanie przyczyn osunięcia się skał, których stan, jak zaznaczył, był sprawdzany w czerwcu br.

Zobacz wideo: Do zobaczenia w krainie 44 wysp

Do zobaczenia w krainie 44 wysp
Do zobaczenia w krainie 44 wysp Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: © Marco Bottigelli/Getty Images

Pozostałe wiadomości