Newsy

Maciej Zabielski nie żyje. Aktor grał w serialu "Kryminalni"

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN24
fhm/Getty ImagesMaciej Zabielski nie żyje

Maciej Zabielski - aktor znany ze "Złota dezerterów" czy serialu "Kryminalni" - nie żyje. O śmierci aktora za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował Teatr Nowy w Poznaniu, z którym przez wiele lat był związany.

Maciej Zabielski nie żyje

- Dotarła do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko czterech dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego - poinformował w poniedziałek, 6 grudnia, Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu w komunikacie, który udostępniono również na Facebooku.

- Najbliższym Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia - dodano.

Na fotografii opublikowanej przez teatr nałożono datę informującą o tym, że aktor urodził się w 1958 roku. W internetowej bazie filmu polskiego widnieje jednak data 30 listopada 1957 roku.

Zobacz wideo: Jak rozmawiać z dzieckiem o umieraniu?

Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu? Jak wytłumaczyć dziecku, że bliska mu osoba nie żyje?
Dzień Dobry TVN

Maciej Zabielski - kariera

Aktor debiutował na deskach teatru w 1983 roku w spektaklu "Koniec Europy" Janusza Wiśniewskiego. Zagrał też między innymi w "Lobotomobilu" czy "Bestii" tego samego reżysera. Pojawił się także w "Obsługiwałem angielskiego króla" w reżyserii Piotra Cieślaka. W ostatnich latach wcielał się w postać Złego Pana w "Dziadach" w reżyserii Radosława Rychcika.

Maciej Zabielski występował również w produkcjach filmowych. Znany był między innymi ze swoich ról w filmach, takich jak "Złoto dezerterów", "Hiszpanka", "Chaos" czy "Sto minut wakacji". Wystąpił także gościnnie w serialach "Kryminalni" i "Świat według Kiepskich".

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: fhm/Getty Images

Pozostałe wiadomości