Newsy

Nie żyje Lynn Cohen, aktorka znana z "Seksu w wielkim mieście" czy "Igrzysk śmierci"

Newsy

Aktualizacja:
Isabel Pavia/ Getty Images

Lynn Cohen szerszej publiczności znana jest z roli ekscentrycznej Magdy w "Seksie w wielkim mieście". Aktorka występowała także w "Igrzyskach śmierci", "Monachium" czy "The Affair". Jak informuje menadżer gwiazdy, zmarła w Nowym Jorku piątek 14 lutego.

Lynn Cohen nie żyje

Aktorka w chwili śmierci miała 86 lat. Tragiczne informacje do mediów przekazał jej menadżer, Josh Pultz. Rodzina nie podjęła jeszcze decyzji dotyczących pogrzebu czy planów pochówku. Poprzez Instagram z koleżanką z planu postanowiły pożegnać się aktorki "Seksu w wielkim mieście".

Talent, gracja, inspiracja. Spoczywaj w spokoju

- napisała pod zdjęciem zmarłej aktorki Sarah Jessica Parker.

Na post ku pamięci aktorki zdecydowała się także Kim Cattrall, odgrywająca rolę Samanthy.

Nasza piękna Lynn Cohen. "Przechodzenie przez naturę do wieczności”

Kim była Lynn Cohen

Lynn Cohen ma za sobą kilkadziesiąt lat pracy na scenie oraz planie filmowym. Występowała na Broadwayu oraz w wielu produkcjach telewizyjnych i filmowych. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Magdy w uwielbianym na całym świecie "Seksie w wielkim mieście". Magda była gosposią oraz nianią Amandy (granej przez Cynthie Nixon), a z biegiem czasu stała się ważną postacią w życiu serialowej rodziny. Aktorka zadebiutowała w sitcomie w 2000 roku, a następnie kontynuowała przygodę z formatem przy filmowej wersji. W kolejnych latach zapadła widzom w pamięci postacią Megs w "Igrzyskach śmierci".

Więcej:

Zobacz wideo: Wycieczka śladami "Seksu w wielkim mieście":

Autor: Pola Namysł

Pozostałe wiadomości