Newsy

Ludwik Dorn nie żyje. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24

Pogrzeb państwowy Ludwika Dorna odbędzie się 13 kwietnia w Warszawie. Były wicepremier, marszałek sejmu oraz minister spraw wewnętrznych i administracji zmarł 7 kwietnia. Miał 67 lat.

Nie żyje Ludwik Dorn

Ludwik Dorn zmarł 7 kwietnia 2022 r.

W latach 1997-2015 posłem na Sejm III, IV, V, VI i VII kadencji. Był także współzałożycielem oraz wiceprezesem (2001-2007) Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2001-2007 piastował stanowiska wicepremiera oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.   Ludwik Dorn miał 67 lat. Zostawił żonę i cztery córki.

Ludwik Dorn - początki w polityce

Ludwik Dorn ukończył socjologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Po wydarzeniach czerwcowych w lipcu 1976 roku zaangażował się w pomoc dla prześladowanych robotników i zaczął działać w Komitecie Obrony Robotników.

W sierpniu 1980 roku przebywał w areszcie w Warszawie, z którego został zwolniony w wyniku porozumień sierpniowych. We wrześniu 1980 roku wstąpił do Solidarności. W stanie wojennym był ścigany listem gończym. Ukrywał się przez półtora roku. Od 1990 Dorn zaczął bliżej współpracować z Jarosławem Kaczyńskim, który zakładał Porozumienie Centrum.

Pogrzeb Ludwika Dorna

Pogrzeb państwowy byłego marszałka Sejmu, wicepremiera oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Ludwika Dorna odbędzie się 13 kwietnia. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w warszawskiej Katedrze polowej Wojska Polskiego Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski o godz. 12:00. Pochówek odbędzie się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach o godz. 14:00.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości