Newsy

Półtoraroczne dziecko wypadło z balkonu na trzecim piętrze. Policja bada sprawę

Newsy

Z balkonu na trzecim pietrze wypadł półtoraroczny chłopiec. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Lublinie. Mimo, że chłopcu nic się nie stało i najprawdopodobniej był to wypadek, policja i tak zamierza przyjrzeć się sprawie.

Lublin. Chłopiec wypadał z balkonu

Do wypadku doszło w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Niepodległości w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że z balkonu mieszkania na trzecim piętrze wypadło dziecko. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na balkonie bawiła się trójka dzieci, która była pod opieką ojca. Matka dzieci wyszła wtedy po zakupy. - 1,5-roczny chłopiec prawdopodobnie wspiął się na jakiś pozostawiony na balkonie przedmiot, przechylił się przez barierkę i wypadł z balkonu. Chłopiec spadł na trawiaste podłoże – powiedziała w niedzielę PAP Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie przeszło szereg badań. - Okazało się, że obrażenia nie są poważne, to ogólne potłuczenia, otarcia naskórka. Życiu chłopca nic nie zagraża – dodała Kamola.

Policja bada sprawę wypadku

Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności wypadku. Rodzice dzieci zostali zbadani - nie stwierdzono, aby byli pod wpływem narkotyków; matka była trzeźwa, u ojca stwierdzono śladowe ilości alkoholu w organizmie. Będą jeszcze przesłuchiwani.

Kamola dodała, że wiele wskazuje na to, iż był to wypadek, niemniej jednak policjanci będą sprawdzać, czy nie doszło do przestępstwa narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Zobacz wideo: 14-miesięczne dziecko wypadło z okna. Policja zatrzymała pijanego ojca

Zobacz także:

Razem z ekipą "Na Wspólnej" pomóż uratować życie małego Kirilla chorego na SMA

W czasie pandemii więcej kobiet cierpi na depresję poporodową. "Kluczowe jest wsparcie społeczne"

Małżeństwo, które razem ma 407 cm wzrostu. "Miała najpiękniejsze nogi na sali"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości