Newsy

Tragiczny wypadek podczas grillowania. Nie żyje młody mężczyzna, który został porażony prądem

Newsy

iStockphotoTomasz Krzysztofek/Getty Images

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w jednej z miejscowości pod Lublinem. Zmarł 26-letni mężczyzna, który został porażony prądem podczas zwijania przewodu elektrycznego. Okoliczności zdarzenia bada policja.

Wypadek po grillu

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Kolembrody w gm. Komarówka Podlaska. Według wstępnych ustaleń policji na jednej z posesji odbywało się spotkanie przy grillu. Po zakończonym grillowaniu 26-latek zwijał przewód elektryczny. Wtedy został porażony prądem.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci 26-letniego mężczyzny w miejscowości Kolembrody (Lubelskie). Został on porażony prądem, gdy zwijał przewód elektryczny po zakończeniu spotkania przy grillu

– poinformowała policja.

Mimo natychmiast udzielonej pomocy i podjętej reanimacji, jego życia nie udało się uratować

– poinformował asp. Piotr Mucha z komendy policji w Radzyniu Podlaskim.

Ciało 26-latka zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie. Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności tej tragedii.

Pierwsza pomoc po porażeniu prądem - jak jej udzielić?

Udzielając poszkodowanemu pomocy po porażeniu prądem należy pamiętać o własnym bezpieczeństwie. W pierwszej kolejności odłączamy napięcie albo odsuwamy poszkodowanego od instalacji używając przedmiotem nieprzewodzącego prądu, np. drewnianego. Jeśli tego nie zrobimy, możemy również zostać porażeni. Najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie bezpiecznika, a w przypadku sieci energetycznych odłączenia powinno dokonać pogotowie energetyczne lub straż pożarna.

Jeśli poszkodowany jest nieprzytomny i ma zaburzenia oddechu, podejmujemy resuscytację krążeniowo-oddechową. Przytomnego pacjenta po ciężkim porażeniu układamy w pozycji bocznej ustalonej, a na ewentualne rany zakładamy suchy, jałowy opatrunek. W każdym przypadku należy wezwać pogotowie i obserwować poszkodowanego (może dojść do wtórnych zaburzeń rytmu serca i nagłego zatrzymania krążenia). Miejsce wypadku należy zabezpieczyć przed powtórzeniem się incydentu.

Zobacz wideo: Jak udzielać pierwszej pomocy?

Zobacz też:

Pływajmy bezpiecznie. Ratownicy apelują o rozsądny wypoczynek nad wodą

Dżuma w Chinach. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia

Polacy odreagowują izolację. Wiceminister zdrowia ostrzega: "Koronawirus jest wśród nas"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP | zdrowie.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości