Newsy

Okradła partnera, by wziąć ślub z innym. "Dobrze wiedziała, gdzie trzyma oszczędności"

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
parczew.policja.gov.pl
Policja

40-letnia kobieta ukradła partnerowi 17 tysięcy euro. Kupiła za nie suknię ślubną, obrączki, biżuterię, po czym wyszła za mąż za innego mężczyznę. Policja zatrzymała złodziejkę. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Lubelskie. 40-latka okradła swojego partnera

40-letnia kobieta - po krótkiej znajomości - postanowiła zamieszkać z 42-letnim mieszkańcem gminy Dębowa Kłoda (woj. lubelskie). Jak relacjonowała parczewska policja, mężczyzna utrzymywał się z pracy w Niemczech, a w Polsce przebywał czasowo. Gdy wracał za granicę w celach zarobkowych, partnerka mieszkała z jego rodzicami, by pomagać im w prowadzeniu gospodarstwa.

Podczas nieobecności mieszkańca gminy Dębowa Kłoda 40-latka poznała przez media społecznościowe innego mężczyznę, który namówił ją, by porzuciła obecnego partnera. Posłuchała się i opuściła gospodarstwo, informując rodziców 42-latka, że wyjeżdża do pracy w Hiszpanii.

Zobacz wideo: Uwaga na oszustów

Uwaga na oszustów

Oszustwa w sklepach internetowych
Oszustwa w sklepach internetowychDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Kiedy 42-latek wrócił do Polski, okazało się, że brakuje mu 17 tys. euro. - Próbował skontaktować się z 40-latką jednak bezskutecznie, a ślad po niej zaginął. Mężczyzna oświadczył, że kobieta dobrze wiedziała, gdzie trzyma oszczędności i jest pewny, że to ona dokonała ich kradzieży - przekazała sierż. szt. Ewelina Semeniuk z KPP Parczew.

Skradzione pieniądze posłużyły jej do zawarcia związku małżeńskiego

Parczewscy kryminalni we współpracy z łódzkimi policjantami zatrzymali 40-latkę w jednym z hosteli w Łodzi. Usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała.

- Kobieta tłumaczyła, że skradzione pieniądze posłużyły jej do zawarcia związku małżeńskiego z mężczyzną poznanym przez media społecznościowe oraz zakupu m.in. sukni ślubnej, obrączek, biżuterii oraz sprzętu AGD - przyznała funkcjonariuszka.

Mundurowym udało się odzyskać część pieniędzy i przedmiotów zakupionych za skradzioną gotówkę. 40-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo: Oszusta na SMS-y od kurierów

Oszustwa na SMS-y od kurierów
Oszustwa na SMS-y od kurierów Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: parczew.policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: rafał_olechowski/Getty Images

Pozostałe wiadomości