Newsy

Kruszwil ma kłopoty. Youtuber został oskarżony o pobicie 66-latka. Mężczyzna zmarł

Newsy

sąd

Marek M., działający w Internecie pod pseudonimem Kruszwil, może stanąć przed sądem za pobicie. Youtuber został oskarżony o uderzenie starszego mężczyzny pięścią w twarz, co według rodziny mogło się przyczynić do śmierci 66-latka kilka miesięcy później. Do zdarzenia miało dojść w styczniu 2020 r.

Kruszwil może stanąć przed sądem

- Do Sądu w Szczecinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko popularnemu wśród dzieci patoyoutuberowi związanym z kanałem Lord Kruszwil - poinformował w poniedziałek Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. - Mężczyzna oskarżony został o pobicie starszego mężczyzny, który w niedługim czasie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawcą według oskarżenia jest kolega i przez wiele lat wspólnik znajdującego się w areszcie Łukasza W. pseudonim "Kamerzysta" (w kwietniu br. usłyszał zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny - PAP) - poinformował w poniedziałek na swojej stronie facebookowej Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Kruszwil oskarżony o pobicie starszego mężczyzny

Jak wyjaśniono, chodzi o zdarzenie z 2 stycznia 2020 r., 66-latek poszedł po zakupy do osiedlowego sklepu. Wewnątrz był 20-latek związany z kanałem youtube "Lord Kruszwil", próbujący nagrać film. Ekspedientki nie wyraziły zgody. - Według świadków (20-latek) zaczął się awanturować. Mówił, że może nagrywać, co chce i wymachiwał telefonem. Wtedy zareagował pan Edward i razem z kobietami próbowali wyprosić go ze sklepu. Youtuber wyszedł, ale dalej miał się awanturować i uderzać rękoma w szyby sklepu - zrelacjonowano na stronie Ośrodka.

Gdy starszy mężczyzna wyszedł ze sklepu, wsiadający do samochodu 20-latek miał pokazać w jego kierunku obraźliwy gest.

- Ten podszedł do auta. Według relacji rodziny, agresor miał wówczas wysiąść z auta i bez powodu uderzyć mężczyznę pięścią w twarz. Następnie odjechał. Starszy pan upadł na ziemię i na chwilę stracił przytomność - napisano.

Według rodziny mężczyzna w kolejnych dniach skarżył się na bóle głowy i kilka razy był u lekarza. - Nie chciał zawiadomić policji, bo wstydził się, że uderzyła go dużo młodsza osoba. 9 maja 2020 r. zmarł - wskazano.

Jak zaznaczył cytowany przez Ośrodek pełnomocnik rodziny zmarłego mężczyzny, mec. Krzysztof Tumielewicz, śmierć była dla rodziny zaskoczeniem, bo "stan zdrowia i dotychczasowy sposób życia w żaden sposób nie wskazywały na to, by w jego organizmie działo się coś złego".

- Żona zmarłego zawiadomiła prokuraturę, bo jej zdaniem to właśnie uderzenie przed sklepem mogło przyczynić się do śmierci. Z niezrozumiałych powodów prokuratura odmówiła jednak zajęcia się sprawą, w związku z tym adwokat rodziny zmarłego złożył akt oskarżenia bezpośrednio w jednym ze szczecińskich sądów - napisano.

Ośrodek zaznaczył, że zamierza przystąpić do procesu jako strona społeczna.

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Youtuberzy upokorzyli niepełnosprawnego chłopaka

>>> Zobacz także:

Mandaryna o życiu w rodzinie patchworkowej: "Siedziałyśmy z Anią przed domem Michała i liczyłyśmy dzieci"

Tomasz M. podejrzany o zabójstwo 11-letniego Sebastiana. Była żona ujawniła, co robił jej i dzieciom

Wiemy, kto poprowadzi pierwszy gejowski program randkowy w Polsce. "Każdy chce kochać i być w związku"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości