Newsy

Nie żyje 3,5-letnia dziewczynka. Miała zatruć się środkiem na gryzonie

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
Ciechanowinaczej.pl
policja

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Łopacin niedaleko Ciechanowa. Zmarła 3,5-letnia dziewczynka, która prawdopodobnie zatruła się chemikaliami z preparatu gryzoniobójczego. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Łopacin. Zmarła 3,5-latka, która prawdopodobnie zatruła się chemikaliami

13 września po godzinie 10:00 służby ratunkowe zostały wezwane do miejscowości Łopacin w powiecie ciechanowskim (woj. mazowieckie). Poinformowano funkcjonariuszy, że w jednym z domów jednorodzinnych rodzice oraz ich 3,5-letnia córka mieli skarżyć się na złe samopoczucie.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Policja ustaliła, że objawy zatrucia prawdopodobnie wynikały z nieodpowiedniego użycia środków przeciwko gryzoniom. Wcześniej tego rodzaju preparaty zostały umieszczone na terenie posesji.

Policja ostrzega przed nieodpowiednim użyciem chemikaliów

Jak podaje serwis ciechanowinaczej.pl, 3,5-latka oraz jej mama były w ciężkim stanie, dlatego pogotowie zabrało je do szpitala w Warszawie. Dziewczynki niestety nie udało się uratować.

Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie bada sprawę w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Ciechanowska policja zaleca ostrożność i apeluje o stosowanie środków chemicznych zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w instrukcji.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: Ciechanowinaczej.pl

Źródło zdjęcia głównego: Patryk_Kosmider/Getty Images

Pozostałe wiadomości