Newsy

Ciało młodego kleryka znalezione na strychu seminarium. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

Newsy

Aktualizacja:
Fot. GettyImages / gregorydean

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży znaleziono ciało studenta I roku. Młody kleryk miał odebrać sobie życie. Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo w celu ustalenia wszelkich okoliczności zdarzenia.

Ciało studenta odkryto w sobotę. Jak podaje radio Zet, znaleziono je na strychu seminarium. W sprawie śmierci młodego kleryka oświadczenie wydał ks. dyrektor Jarosław Kotowski:

Z bólem zawiadamiamy, iż dzisiejszej nocy w tragiczny sposób odszedł alumn pierwszego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji naszego zmarłego współbrata, jego rodziny oraz wspólnoty seminaryjnej. Wszyscy trwamy w żałobie, dlatego prosimy o uszanowanie pamięci zmarłego oraz głębokiego smutku najbliższej rodziny, wspólnoty łomżyńskiego seminarium i osób związanych ze zmarłym.

Prokuratura Okręgowa w Łomży wszczęła śledztwo w celu ustalenia okoliczności śmierci studenta. Na razie wykluczono udział osób trzecich:

Na obecnym etapie postępowania wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. Trwają intensywne czynności śledcze, zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia sprawy, w tym przede wszystkim ustalenia powodów targnięcia się na życie przez kleryka.

- podała prokuratura.

Jak podaje radio Zet, ciało zmarłego studenta przetransportowano do Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku, gdzie zostanie poddane sekcji.

>>> Zobacz także:

Ksiądz Olejniczak, z dokumentu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich, odchodzi z kapłaństwa

Jak wierzyć w Boga w dzisiejszym Kościele? Czy wierni zaczną decydować się na apostazję?

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości