Newsy

3-latek błąkał się po ulicach Zgierza. Jego rodzice to nielegalni imigranci

Newsy

Aktualizacja:
fot. EvgeniiAnd/Getty Images

W niedzielę po ulicach Zgierza błąkał się samotnie 3-letni chłopiec. Informacje policji przekazał przypadkowy przechodzień, który zaopiekował się dzieckiem. Okazało się, że rodzice chłopca to nielegalni imigranci z Kazachstanu. Zostali zatrzymani, a dzieci - trzylatek oraz kilkumiesięczne niemowlę - trafiły do placówki opiekuńczej.

3-letni chłopiec błąkał się w niedzielę po ulicach Zgierza. Kiedy odnaleziono jego rodziców okazało się, że rodzina pochodzi z Kazachstanu i nielegalnie przebywa w Polsce - poinformowała we wtorek PAP Magdalena Czarnacka ze zgierskiej policji.

Jak wyjaśniła w niedzielę wieczorem policjanci dostali zgłoszenie o małym chłopcu błąkającym się po jednym ze zgierskich osiedli. Okazało się, że przypadkowy przechodzień zauważył 3-latka, gdy ten szedł chodnikiem bez niczyjej opieki. Mężczyzna zajął się dzieckiem do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

Rodzina z Kazachstanu

"Policjanci próbowali nawiązać kontakt z dzieckiem, jednak było to niemożliwe. Doszli do wniosku, że maluch w ogóle ich nie rozumie, a jego wygląd sugerował, że jest cudzoziemcem" - powiedziała Czarnacka.

Funkcjonariusze wraz z chłopcem przez 40 minut jeździli w rejonie osiedla szukając jego opiekunów. W pewnym momencie zauważyli kobietę w niemowlakiem na rękach, która rozglądała się nerwowo. Okazało się, że to matka 3-latka. Po chwili na miejsce dotarł ojciec dziecka. Jak ustalono mężczyzna wykonywał prace przy swoim samochodzie w garażu zajmując się jednocześnie swoim 3-letnim synem. Wystarczyła chwila nieuwagi, aby chłopiec oddalił się. Zarówna matka, jak i ojciec dziecka byli trzeźwi. Rodzina pochodziła z Kazachstanu.

Rodzice byli trzeźwi

Policjanci ustalili, że od 2018 roku mają oni odmowę zezwolenia na pobyt w Polsce. Rodzice zostali zatrzymani, a dzieci trafiły tymczasowo do placówki opiekuńczej. Dalsze działania podejmować będą funkcjonariusze Straży Granicznej.

Źródło: PAP

Zobacz także:

Ukrainiec zasłabł w pracy. Polska szefowa wywiozła go do lasu. Mężczyzna nie żyje

Dwóch policjantów rannych w trakcie próby zatrzymania auta do kontroli

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości