Newsy

Noworodek w oknie życia w Kutnie. Prawdopodobnie urodził się tego samego dnia, w którym został pozostawiony

Newsy

Fot. Tom Merton/ Getty Images

W oknie życia sióstr pasjonistek w Kutnie został znaleziony noworodek. O sprawie poinformowano policję, która po zbadaniu okoliczności zdarzenia uznała, że nie doszło do przestępstwa. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek.

Kutno. Noworodek w oknie życia

Okno życia funkcjonuje przy kutnowskiej siedzibie zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża w Kutnie (Łódzkie). Chłopca pozostawiono tam w czwartek po południu. - Dostaliśmy zgłoszenie, że w oknie życia pozostawiono noworodka - podkreśliła rzeczniczka policji. - Potwierdziliśmy, że nie doszło do żadnego przestępstwa - zaznaczyła rzeczniczka kutnowskiej policji podkom. Edyta Machnik. - Dziecko zostało zabrane na badania do szpitala - podała.

Wcześniej to siostry zajęły się chłopcem. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek.

Okno życia - jak działa

Okno życia w Kutnie, podobnie inne, jest tak zorganizowane, że pozostawienie dziecka jest bezpieczne dla malucha i anonimowe dla matki, która zdecyduje się na taki krok. Kiedy w miejscu, gdzie jest specjalny "koszyk" wyścielony kocem, pozostawione zostaje dziecko, w budynku zgromadzenia pasjonistek rozlega się alarm. Siostry natychmiast zajmują się noworodkiem i wzywają policję.

W marcu tego roku w kutnowskim oknie życia znaleziono 6-dniowego chłopca.

Zobacz także:

Wakacje 2021. Jak płacić bonem turystycznym?

Mężczyzna wymachiwał maczetą na placu zabaw. Nie podobało mu się, że dzieci są głośno

Ponad połowa mieszkańców Europy ma nadwagę. Częściej tyją mężczyźni czy kobiety?

Zobacz wideo: Tarnów. Niespełna roczny chłopiec pozostawiony w Oknie Życia został oddany dobrowolnie. Policja odnalazła jego rodziców

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości