Newsy

Ksiądz Olejniczak, z dokumentu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich, odchodzi z kapłaństwa

Newsy

Fot. "Tylko nie mów nikomu"

Jeden z księży, których widzimy w filmie dokumentalnym "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich - ksiądz Dariusz Olejniczak - złożył prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Odchodząc wyraził skruchę.

Ks. Olejniczak poprosił o przeniesienie do stanu świeckiego

Jak informuje rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej, ks Przemysław Śliwiński, po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" ksiądz Dariusz Olejniczak, który mimo sądowego zakazu, prowadził działalność związaną z kontaktem z dziećmi złożył prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Wyraził skruchę i zapewnił, że będzie współpracował z organami państwowymi.

Ksiądz wyraził skruchę i zapewnił o współpracy z organami państwowymi

Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Prośbę umotywował złamaniem zakazu sądowego. Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem. Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie. Odchodząc wyraził skruchę i zapewnił że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi.

Poinformował, na stronie Archidiecezji Warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości