Newsy

Znaleziona przy granicy Irakijka poroniła. "Jest w ciężkim stanie" 

Newsy

Autor:
Joanna
Andrzejewska
Źródło:
TVN24
Holly Hildreth/ Getty ImagesZnaleziona na granicy Irakijka poroniła

Konflikt na granicy polsko-białoruskiej wciąż pozostaje nierozwiązany. Co chwilę usłyszeć można przerażające historie, w których ludzie giną lub ledwo zostają odratowani. Dwa tygodnie temu znaleziono ciężarną Irakijkę. I choć kobietę przewieziono do szpitala, dziecka nie udało się ocalić, a stan pacjentki jest dziś krytyczny. 

Ciężarna Irakijka znaleziona przy granicy w stanie krytycznym

Dwa tygodnie temu sieć obiegła wiadomość o rodzinie z Iraku, znalezionej przy granicy polsko-białoruskiej. Media informowały przede wszystkim o ciężarnej matce, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Kobieta niestety poroniła. Dziecko będzie pochowane przez gminę tatarską. A jak dziś czuje się imigrantka?

Znaleziona przy granicy polsko-białoruskiej Irakijka, która poroniła, jest w ciężkim stanie i wciąż leży w szpitalu

- mówi rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska.

Rodzina pacjentki przebywa w domu otwartym fundacji Dialog

Jak informuje Anna Michalska, mąż oraz piątka dzieci Irakijki trafili do domu otwartego fundacji Dialog. Ze względu na trudne okoliczności, nie chciano, aby zostali oni umieszczeni w ośrodku strzeżonym. Straż Graniczna w takich sytuacjach współpracuje właśnie z fundacją.

Ta kobieta - jak przekazują nam lekarze - jest w ciężkim stanie. Straż Graniczna zapewniła opiekę psychologiczną jej mężowi. Zapewniliśmy opiekę piątce jej dzieci - od 7 do 16 lat 

– poinformowała Michalska.

Rzeczniczka dodała również, że mąż kobiety kilkakrotnie miał możliwość przybycia do placówki medycznej i mógł odwiedzić swoją żonę.

Więcej na stronie TVN24.pl.

Przeczytaj też:

Autor:Joanna Andrzejewska

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Holly Hildreth/ Getty Images

Pozostałe wiadomości