Newsy

Królowa Elżbieta II nie przyjęła nagrody dla seniora roku. "Nie uważa, by spełniała kryteria"

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
PAP/tvn24.pl
Cover Video/x-newsKrólowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II odmówiła przyjęcia nagrody dla seniora roku. Brytyjskie media donoszą, że 95-letnia monarchini zrezygnowała z wyróżnienia, ponieważ nie spełnia odpowiednich kryteriów. Uzasadnienie decyzji zostało opublikowane na łamach miesięcznika "The Oldie Magazine".

Elżbieta II nie przyjęła nagrody

Nagroda "Oldie of the Year" przyznawana jest na Wyspach Brytyjskich od blisko 30 lat. List w sprawie wyróżnienia został dostarczony do prywatnego sekretarza królowej Elżbiety II, Edwarda Younga. Monarchini, która w kwietniu skończyła 95 lat, "grzecznie, ale stanowczo" odmówiła przyjęcia tytułu.

Jej Wysokość wierzy, że mamy tyle lat, na ile się czujemy, w związku z czym Królowa nie uważa, by spełniała stosowne kryteria, aby móc przyjąć wyróżnienie

- czytamy w uzasadnieniu tej decyzji, które zostało opublikowane na łamach miesięcznika "The Oldie Magazine".

Elżbieta II jest najdłużej urzędującą głową państwa na świecie, a co za tym idzie, także i najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Wstąpiła na tron 69 lat temu, w przyszłym roku obchodzić będzie 70-lecie panowania.

"Oldie of the Year" - nagroda dla seniora roku

Królowa Elżbieta II odmówiła przyjęcia wyróżnienia dla seniora roku, ale i wzięcia udziału w oficjalnej ceremonii wręczenia nagród. W wydarzeniu, które miało miejsce 19 października 2021 roku w londyńskim hotelu Savoy, uczestniczyła za to jej synowa, księżna Camilla.

W tym roku wyjątkowy tytuł przyznawany przez kapitułę "Oldie of the Year" otrzymali: prowadząca telewizyjny program kulinarny Delia Smith, prezenter muzyczny Bob Harris, aktor i satyryk Barry Humphries, Margaret Seaman, poeta i dramaturg Roger McGough, lekarze Saroj Datta i Mridul Kumar Datta oraz były piłkarz Geoff Hurst.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Elżbieta II i książę Karol sadzą drzewo w Balmoral. To początek inicjatywy z okazji Platynowego Jubileuszu królowej

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: PAP/tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Cover Video/x-news

Pozostałe wiadomości