Wypadek podczas wycieczki szkolnej. Sześcioro dzieci w szpitalu

Newsy

fot. karlumbriaco/Getty Images

W dotkniętej powodzią Małopolsce wydarzył się wypadek z udziałem dzieci. Podczas wycieczki szkolnej przewrócił się wóz konny, którym jechało 16 uczniów z okolic Jaworzna. Sześcioro z nich zostało rannych. Uczniowie są w szpitalach, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformowała w piątek policja, do wypadku doszło ok. godz. 10. Ucierpiało sześcioro dzieci w wieku od 9 do 10 lat. Łącznie na wozie było 16 uczniów oraz ich opiekunka. Poszkodowana szóstka trafiła do szpitali w Krakowie, Sosnowcu i Jaworznie.

Sześcioro dzieci z okolic Jaworzna zostało rannych w wyniku wypadku wozu konnego w Nowej Górze koło Krakowa. Wóz przewrócił się podczas wycieczki szkolnej. Uczniowie są w szpitalach, mają potłuczenia i urazy kończyn niezagrażające życiu.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w komunikacie prasowym podało, że w akcji ratunkowej wzięły udział trzy zespoły ratownictwa medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji uczestniczyły też dwie karetki Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego z Olkusza oraz zespół z Krzeszowic.

Z ustaleń policji wynika, że woźnica zaprzęgu i opiekunka byli trzeźwi.

Na miejscu nadal trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku.

Źródło: PAP

Zobacz także:

Autor: Anna Kobyłka