Newsy

Przyleciała na swój ślub, trafiła za kratki. "Tak" może powiedzieć za trzy miesiące

Newsy

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
TVN24.pl
filo/Getty ImagesPrzyleciała na swój ślub, trafiła za kratki

Polska Straż Graniczna zatrzymała na lotnisku w podkrakowskich Balicach 30-latkę. Kobieta przyleciała z Wielkiej Brytanii, ponieważ w Polsce miała wziąć ślub. Dlaczego mundurowi zdecydowali się na taki krok?

Kraków. Młoda kobieta zatrzymana na lotnisku

Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej, prawne problemy kobiety zaczęły się trzy lata temu. To właśnie wtedy nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi jadącemu z przeciwnego kierunku i doprowadziła do zderzenia z motocyklem. Sprawa 30-latki skończyła się w sądzie, który zobowiązał ją do zapłacenia grzywny w wysokości 100 zł. Kobieta nie wywiązała się z tego, dlatego sąd zamienił tę karę na dwa dni aresztu.

Uwaga! TVN

Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
wideo 2/27

Kolejne przewinienie 30-latki to prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, za co usłyszała wyrok sześciu miesięcy ograniczenia wolności. Przez pół roku co miesiąc miała świadczyć 20 godzin nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Kobieta także i w tym przypadku uchyliła się od wykonania kary i wyleciała do Londynu. Sąd zdecydował więc o zamianie prac społecznych na karę 90 dni pozbawienia wolności.

Cela zamiast wesela

Sprawa nie przedawniła się, o czym 30-latka przekonała się, przylatując na swój ślub do Polski. - Tuż po wylądowaniu na krakowskim lotnisku usłyszała od funkcjonariuszy Straży Granicznej, że z powodu niestawienia się do zakładu karnego i ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości wystawiono za nią list gończy, aby wyegzekwować nałożoną karę - powiedziała major Dorota Kądziołka, rzeczniczka prasowa karpackiej Straży Granicznej.

Z lotniska kobietę przetransportowano do zakładu karnego.

Więcej na stronie TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Izabela Dorf

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: filo/Getty Images

Pozostałe wiadomości