Newsy

Dwie dwulatki wypadły z piątego piętra bloku. Jak do tego doszło?

Newsy

iStockphotoewg3D/Getty Images

Dwie dziewczynki wypadły z okna na piątym piętrze bloku krakowskiego osiedla. Dwulatki pozostawały pod opieką mamy, która w momencie wypadku zajmowała się czynnościami domowymi.

Kraków. Dzieci wypadły z piątego piętra

- Dwie dwuletnie dziewczynki wypadły w piątek z okna na piątym piętrze bloku w Krakowie. Są w szpitalu – powiedziała Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Do wypadku doszło na Prądniku Czerwonym.

Dzieci przytomne zostały przewiezione do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu, jedna karetką, druga śmigłowcem

– powiedziała Barbara Szczerba.

Około godziny 12:45 dostaliśmy zgłoszenie o tym, że dwójka dzieci wypadła z okna budynku przy ulicy Marchołta. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na asyście i przygotowaniu miejsca do lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwójka poszkodowanych została zabrana do szpitala, nie mam informacji, w jakim stanie były te dzieci

- powiedział oficer prasowy.

Dzieci wypadły z okna

Z ustaleń policji wynika, że dziewczynki przebywały pod opieką mamy, która była zajęta czynnościami domowymi. Nie wiadomo, jak znalazły się w oknie. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku.

Rzeczniczka prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Katarzyna Pokorna-Hryniszyn powiedziała, że stan dziewczynek jest ciężki, obecnie są diagnozowane przez lekarzy.

Zobacz też:

Dorota Gardias zakażona koronawirusem. "Bardzo dziękuję za wszelkie gesty wsparcia"

Jak się zachować, gdy atakuje nas pies? "Wszelka walka będzie prowokowała do dalszego ataku"

Lenka walczy o każdy dzień i potrzebuje waszej pomocy. "Nie poddamy się"

Zobacz wideo: Kilkuletnie dzieci wypadły z okna bloku w Koszalinie. Zginęły na miejscu

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości