Newsy

„Koszula z bambusem”. Zara usunęła zdjęcie po krytyce internautów

Newsy

Aktualizacja:
Fot. Zara

Ogromne kontrowersje w internecie wzbudził produkt wystawiony w sklepie "Zara" opisany jako "koszula z bambusem". Internauci skrytykowali skojarzenie jakie wzbudza opis produktu, który prezentowany był na stronie sklepu przez czarnoskórego modela.

"Koszula z bambusem", "koszula w liście", "koszula z nadrukiem"

Po fali krytyki jaka spadła na sklep, nazwę produktu zmieniono na "koszula w liście". W tej chwili koszulę tę można znaleźć pod hasłem "koszula z nadrukiem".

Fot. ZARA

Bambus na cenzurowanym

W mowie potocznej słowo bambus używane jest w Polsce jako pejoratywne określenie osoby czarnoskórej, dlatego też użycie go do opisania produktu prezentowanego przez czarnoskórego modela uznane zostało przez internautów za co najmniej nietaktowne.

Wróżę sukces marketingowy

- napisał jeden z komentatorów.

Wpadki Zary

To nie pierwszy przypadek, gdy Zara zalicza wizerunkowa wpadkę. Kilka lat temu w kolekcji dziecięcej Zara oferowała koszulkę w biało-niebieskie paski z widoczną żółtą gwiazdą – produkt nazwała „T-shirt szeryfa w paski”. Jednak wielu internautów zauważyło podobieństwo do ubrań z gwiazdą Dawida, które musieli nosić więźniowie niemieckich obozów koncentracyjnych.

Zobacz też:

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości