Newsy

Odpalał fajerwerki na środku ulicy, potrącił go samochód. Nagranie budzi grozę

Newsy

Dagmara Owsiejczyk/Pixabay

Do groźnego wypadku doszło w sylwestrową noc w Kościanie. Mężczyzna odpalał fajerwerki na środku ulicy i wtedy potrącił go samochód dostawczy. Ranny trafił do szpitala. Przerażające nagranie tego zdarzenia opublikowała policja.

Kościan: mężczyzna odpalał fajerwerki na ulicy

Do Komendy Powiatowej Policji w Kościanie w wojewódzkim wielkopolskim kilka minut po północy w sylwestrową noc wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym.

Na jednej z głównych ulic miasta kierowca dostawczego citroena potrącił mężczyznę, który znajdował się w tym czasie na jezdni - na środku ulicy odpalał noworoczne fajerwerki. Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci.

Sylwester 2020 - samochód potrącił mężczyznę, który odpalał fajerwerki na jezdni

Nagranie, na którym widać, jak pojazd uderza w mężczyznę na środku ulicy, opublikował Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji w Poznaniu.

- Myślę, że po dzisiejszej nocy ten pan nauczył się, że środek ulicy to nie jest dobre miejsce na fajerwerki - napisał Borowiak.

Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala z urazem obojczyka. Policja wyjaśnia sprawę i przesłuchuje świadków. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Sylwester 2020 - policja podsumowuje noc

W sylwestrową noc funkcjonariusze kontrolowali m.in. prędkość pojazdów i stan trzeźwości kierowców oraz czy nie poruszają się oni pod wpływem środków odurzających. Sprawdzali również stan techniczny pojazdów.

- Do północy w wyniku naszych kontroli zatrzymano 158 nietrzeźwych kierujących, natomiast na drogach doszło do 50 wypadków, w których zginęły trzy osoby - powiedział podkomisarz Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

Oprócz ruchu drogowego interwencje dotyczyły m.in. kradzieży sklepowych i włamań. Do północy zatrzymano 454 osoby na gorącym uczynku oraz 179 osób poszukiwanych przez policję.

"Pożar mógł się rozpocząć od niedopałka papierosa". Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania w Pruszkowie. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Horoskop na 2021 rok - co nas czeka? "To czas mocnego odreagowania zakazów i restrykcji"

Za 50 tys. zł wylicytowali kolację z Magdą Gessler i jej synem. Co przygotowała restauratorka?

"Miłość, sex & pandemia". Gorące sceny z udziałem Małgorzaty Rozenek-Majdan w nowym filmie Patryka Vegi

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Pozostałe wiadomości