Newsy

Sytuacja pandemiczna w Wielkiej Brytanii. Rząd zniósł wszystkie obostrzenia

Newsy

Aktualizacja:

Blisko 100 zgonów z powodu COVID-19 zarejestrowano w ostatnich dniach w Wielkiej Brytanii. Bilans jest prawie dwukrotnie wyższy od tego sprzed tygodnia. O tym, jak z pandemią walczą władze w Londynie, opowiedział w Dzień Dobry Wakacje dziennikarz Artur Kieruzal.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Na Wyspach zostały zniesione niemal wszystkie obostrzenia, które obowiązywały w związku z pandemią koronawirusa. Eksperci uważają, że nieuchronną tego konsekwencją będzie wzrost liczby zakażeń, mimo że Brytyjczycy są już w większości zaszczepieni.

- Na Wyspach udało się już wyszczepić niemalże 70 proc. populacji, stąd wydaje się, że Wielka Brytania uzyskała już tę odporność stadną. Niemniej zniesienie wszystkich restrykcji covidowych, czyli brak konieczności zakładania maseczek, zmniejszenie ograniczeń co do ilości osób w pomieszczeniach, a także to, że nie trzeba zachowywać odstępów, wydaje się dyskusyjny - powiedziała Anna Kalczyńska, prowadząca Dzień Dobry Wakacje.

- Tym bardziej, że 20 lipca pojawiła się niepokojąca informacja o 96 przypadkach śmierci z powodu COVID-19 - zaznaczył Andrzej Sołtysik.

Obecnie w Wielkiej Brytanii notuje się ponad 30 tys. zachorowań dziennie. - O końcu pandemii chyba mówić nie możemy i pewnie przez jeszcze wiele miesięcy ten temat będzie, niestety, wciąż z nami. Faktycznie, rząd brytyjski ponad tydzień temu zdecydował o zniesieniu wszystkich obostrzeń. Kierował się informacjami, które podsuwali eksperci, a one pokazują jasno i wyraźnie, że w Wielkiej Brytanii, mimo gigantycznego wzrostu zachorowań, nie ma wzrostu hospitalizacji i przypadków śmiertelnych, co myślę, że jest bardzo dobrą wiadomością - mówił dziennikarz Artur Kieruzal.

Brytyjczycy dają dobry przykład w kwestii szczepień

W Wielkiej Brytanii szczepienia odbywają się w bardzo szybkim tempie. - Blisko 90 proc. dorosłych Brytyjczyków otrzymało już pierwszą dawkę, a 70 proc. jest już podwójnie zaszczepionych - podkreślił Kieruzal.

- Trzymamy kciuki za Brytyjczyków, bo potrzebujemy takiego dobrego przykładu. W Europie każde z państw radzi sobie z koronawirusem w inny sposób i przybiera nieco inną strategię proszczepienną. W każdym razie bardzo bylibyśmy zadowoleni, gdyby jesienią udałoby się tę pandemię wyhamować - stwierdziła Anna Kalczyńska.

- Mamy taką nadzieję - dodał dziennikarz, Artur Kieruzal.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości