Newsy

Szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat ruszą już za kilka dni. Czy będą przeprowadzane w szkołach?

Newsy

iStockphotoscaliger/Getty Images

7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat. To ponad 2,5 miliona uczniów. Gdzie będą odbywały się szczepienia? Kiedy preparat będzie podawany w szkołach? Szczegóły na ten temat podał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Szczepienia dzieci - termin został podany

Informacje dotyczące szczepień dzieci w wieku 12-15 lat przekazali na wspólnej konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat i jest to ponad 2,5 miliona uczniów - powiedział minister Dworczyk. Dzieci będą szczepiły się jak inni pacjenci w punktach szczepień populacyjnych i powszechnych.

- Przed wakacjami nie rozpoczniemy szczepień w szkołach , rozpoczniemy je od września - dodał pełnomocnik rządu do spraw szczepień

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce - stan na 1 czerwca 2021 r.

Ponad 20 mln 128 tys. - to liczba wszystkich wykonanych szczepień. Ponad 13 mln 700 tys. to szczepienia pierwszą dawką - przekazał szef KPRM.

- Tempo szczepień utrzymujemy na dobrym poziomie, natomiast namawiamy wszystkich do tego, żeby rejestrować się, korzystać z tej możliwości, bo tutaj widzimy, jeśli chodzi o rejestrację, pewne spowolnienie - mówił Michał Dworczyk.

- Podejmujemy różnego rodzaju działania, żeby zachęcać wszystkie osoby, które do tej pory jeszcze nie zarejestrowały się na szczepienie, żeby ułatwiać te szczepienia - dodał pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Szczepionki na COVID-19 a inne szczepienia. Dr Paweł Grzesiowski odpowiada. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Czy pracodawca może zmusić pracownika do szczepień? Radca prawny: "Każdy kij ma dwa końce"

Anna tuż przed porodem dowiedziała się, że ma COVID-19. "Nigdy nie przytuliła swojego dziecka"

Co Polacy jedli w czasie pandemii? GUS publikuje raport

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości