Newsy

Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Premier: "Wszystkim życzę zdrowia"

Newsy

Aktualizacja:
TVN

Premier Mateusz Morawiecki został skierowany na kwarantannę. Informację przekazał za pomocą swojego profilu na Facebooku.

Mateusz Morawiecki na kwarantannie

Premier rządu poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że miał kontakt z osobą zarażoną. W związku z zaistniałą sytuacją Mateusz Morawiecki udał się na kwarantannę.

Proszę Państwa - w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę

- napisał szef rządu na swoim koncie na Facebooku.

Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami

- zaznaczył.

Premier Morawiecki udał się na kwarantannę

W opublikowanym poście premier zaapelował do obywateli:

Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia

- dodał premier.

Koronawirus w Polsce

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5068 osób. Zmarło 63 chorych – podał we wtorek resort zdrowia. Najwięcej – 898 zakażeń zanotowano w woj. małopolskim.

Do tej pory najwyższy dzienny bilans zakażeń zanotowano w sobotę 10 października. Wtedy resort przekazał raport o kolejnych 5300 zdiagnozowanych chorych na COVID-19. W niedzielę ministerstwo informowało o 4178 nowych zakażeniach, a w poniedziałek o 4394.

Dane z wtorku mówią o 5068 nowych zakażeniach. Najwięcej przypadków pochodzi z województw: małopolskiego (898), mazowieckiego (552), śląskiego (441), podkarpackiego (391), łódzkiego (349), dolnośląskiego (342), kujawsko-pomorskiego (341), wielkopolskiego (334), pomorskiego (318), opolskiego (241), podlaskiego (183), lubuskiego (164), lubelskiego (163), zachodniopomorskiego (151), świętokrzyskiego (121) i z warmińsko-mazurskiego (79).

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że z powodu COVID-19 zmarły 63 osoby, w tym 60 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami, trzy zmarłe osoby nie miały innych chorób.

Do tej pory najwięcej zgonów zanotowano w czwartek 8 października, gdy poinformowano o śmierci 76 pacjentów. 8 z nich nie chorowało na inne schorzenia.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 135 278 osób. Zmarło 3101 chorych. Wyzdrowiały 82 004 osoby.

Zobacz też:

Nie żyje uczeń z Bydgoszczy. Prezydent miasta: "Miał stwierdzony COVID-19"

Koronawirus chorobą zawodową? Sprawdź, kiedy przysługuje ci zasiłek

Pandemia. Ewa Farna znowu siedzi w domu: "Kiedyś do TVN przychodziłam w szpilkach, a teraz mam grube skarpety"

Zobacz wideo: Personel na kwarantannie, przyjęcia wstrzymane, łóżka zajęte. Trudna sytuacja w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości