Newsy

Rekord zakażeń COVID-19 w Polsce. Michał Dworczyk: "Obostrzenia będą niezbędne"

Newsy

Aktualizacja:
x-news/TVN24

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Jak zdradza szef KPRM, dziś zarejestrowano ponad 29 tys. zakażeń. Michał Dworczyk poinformował, że dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Szczegóły mamy poznać w czwartek.

Koronawirus w Polsce - zakażenia

W czwartek zostaną zakomunikowane dalsze decyzje dotyczące obostrzeń. Wszystko wskazuje na to, że w środę będziemy mieli ponad 29 tys. zakażeń koronawirusem - poinformował w środę w Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk.

- Wiele wskazuje na to, że takie dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown, którzy wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas niestety też trend jest cały czas wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni wobec tej sytuacji i będziemy musieli podejmować decyzje, które jutro będą zakomunikowane - powiedział szef KPRM. - Czekamy jeszcze na ostatnie dane, ale wszystko wskazuje na to, że dzisiaj ponad 29 tys. zachorowań będziemy mieli - dodał.

Koronawirus w Polsce - nowe obostrzenia

- Wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią, obostrzeniami i tą niezwykłą sytuacją, ale wierzymy, że to ostatnia prosta i moment, gdy trzeba zmobilizować się po raz ostatni - mówił Michał Dworczyk.

Szef KPRM poinformował, że w czwartek zostaną przedstawione decyzje co do obostrzeń. Będą one obowiązywały przez najbliższe tygodnie, w tym w święta wielkanocne. - Jak będą decyzje, będziemy je precyzyjnie komunikować. Patrząc na dynamikę zakażeń, musimy ograniczać transmisję wirusa, aby mniej pacjentów trafiało do szpitali. Mamy powyżej 75 procent zajętych łóżek covidowych i respiratorów - powiedział

Zobacz też:

Tak mało dzieci nie rodziło się od II wojny światowej. W ciągu roku populacja Polski obniżyła się o ok. 115 tys.

Wielkanoc 2021. Pierwsze zalecenia archidiecezji. Abp Jędraszewski: "Zachęcam do organizowania dodatkowych mszy św."

Rafał Trzaskowski trafił do szpitala. "Trzymajcie kciuki i uważajcie na siebie"

Zobacz wideo: Nie ma miejsc na oddziale covidowym w Bielsku-Białej. Prezydent miasta wprowadza lokalny lockdown

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości