W Polsce stanęły pierwsze maseczkomaty. Gdzie możemy je znaleźć?

Newsy

Aktualizacja:
Getty Images/Nico De Pasquale Photography

Pandemia COVID-19 nie ustępuje, a w sklepach oraz aptekach od pewnego czasu ciężko jest zakupić maseczki i żele antybakteryjne. Jedna z firm ruszyła więc na pomoc i zaproponowała postawienie na ulicach polskich miast tak zwanych maseczkomatów. Co konkretnie się w nich znajduje i gdzie możemy ich szukać?

Jakie czasy, takie automaty

Pomysł na powstanie takich automatów przyszedł do nas prawdopodobnie z Czech, gdzie stoją od pewnego już czasu. Maseczki, żele antybakteryjne (w dwóch wersjach) oraz rękawiczki ochronne - to właśnie możemy zakupić od ręki w maseczkomacie działającym 24 godziny na dobę. Ceny produktów nie należą do najmniejszych, ale chętnych mimo to nie brakuje. Jednorazowa maseczka ochronna kosztuje 8,80 zł. Na żel antybakteryjny w saszetce wydamy 4,50 zł, a w buteleczce - 13,90 zł. Para rękawiczek to koszt rzędu 2,50 zł. Zapłacić można jedynie kartą.

Zobacz także: Czym różnią się zwykłe maseczki od tych używanych przez lekarzy?

Gdzie można znaleźć maseczkomaty?

Jeden z maseczkomatów stanął przy bazarku na ulicy Wołoskiej w Warszawie. Drugi automat pojawił się przy ulicy Mozarta 1 w Warszawie (pomiędzy wejściem do biura spółdzielni mieszkaniowej i tym do biblioteki oraz Klubu Seniora). Trzeci, tym razem w Krakowie, znajduje się przy pętli tramwajowej Bronowice Małe. Niestety producent nie informuje, czy można zakupić środki ochronne w automatach w innych miastach.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska