Newsy

Zamiast teatralnego fotela - własna kanapa. Jakie sztuki teatralne można oglądać w Internecie?

Newsy

Aktualizacja:

Sytuacja zmusza nas do pozostania w domu, ale ten czas nie musi być stracony. Możemy go wykorzystać na nadrobienie zaległości kulturalnych. Poza serialami, filmami czy książkami jest też teatr. Zestawienie najciekawszych spektakli dostępnych on-line przygotowała dla nas Kinga Burzyńska. Sprawdź, co proponuje dla mniejszych i większych fanów teatru.

Nie możemy pójść do teatru, ale teatr może przyjść do nas - dzięki internetowi.

Opera on-line

Możemy, nie ruszając się z kanapy, wybrać się do opery. Teatr Wielki Opera Narodowa - w serwisie VOD za darmo można obejrzeć klasykę opery i baletu.

To fantastyczne spektakle, możemy zobaczyć absolutną klasykę :"Halkę", "Toscę" czy "Przypowieść sarmacką", ale i "Straszny dwór", w którym gra fantastyczna Edyta Piasecka. To są spektakle zrealizowane kilka lat temu specjalnie na potrzeby Internetu, okazuje się, że teraz cieszą się niezwykłym zainteresowaniem

Jest też operowa oferta dla dzieci. Dla tych starszych (6-10 lat) to baśń muzyczna "Bajko, gdzie jesteś", a dla najmłodszych - animowany filmik.

Metropolitan Opera proponuje darmowe "Nightly Opera Streams". Każdego dnia transmisje będą prezentować bisy słynnej serii LIVE IN HD. Przedstawienia rozpoczynają się o 19:30 i są dostępne przez 20 godzin. Każde wykonanie będzie widoczne również w aplikacjach Met Opera na żądanie - w najbliższy czwartek "Carmen", a w niedzielę "Eugeniusz Oniegin".

Teatr bez wychodzenia z domu

Borys Szyc zaprasza do odwiedzenia THEMUBA. Tam odpłatnie do obejrzenia "Psie serce" z jego popisową rolą, "Ucho, gardło, nóż", "Inne rozkosze" oraz "Spowiedź chuligana" z Andrzejem Grabowskim. Dla dzieci natomiast - "Byk Ferdynand". Na stronie bezpłatne są koncerty i wszelkie dodatki, wśród nich rozmowa z Krystyną Jandą.

Już niedługo będzie można zobaczyć monodram Kamila Maćkowiaka. To aktor, który w Łodzi prowadzi własną scenę.

Ma zarejestrowany spektakl "Amok", za kilka dni będzie dostępny na jego stronie zupełnie bezpłatnie. Na razie można zobaczyć doskonały film dokumentalny o spektaklu "Diva Show", o jego fascynacji Tiną Turner

Ofertę prawie 70 przedstawień ma Ninateka . Wśród bezpłatnych sztuk są tam m.in. "(A)pollonia" Krzysztofa Warlikowskiego, "Rewizor" z Jerzym Stuhrem czy "Damy i huzary" Krystyny Jandy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości