Newsy

McDonald's w Dąbrowie Górniczej zamknięty z powodu koronawirusa. Sanepid bada sprawę

Newsy

fast food burger frytki

W restauracji McDonald's w Dąbrowie Górniczej wykryto przypadek koronawirusa. Wejście do lokalu zostało zamknięte dla klientów, jednak wciąż można zamawiać jedzenie przez zewnętrzny system McDrive. Miejscowy Sanepid zaapelował do klientów restauracji o natychmiastowe zgłaszanie wszelkich objawów koronawirusa.

Koronawirus w McDonald's w Dąbrowie Górniczej

U jednego z mieszkańców Sosnowca wykryto koronowirusa. Jak się okazuje, mężczyzna zatrudniony był w restauracji McDonald's w Dąbrowie Górniczej. Informacja ta została podana miejscowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną przez stację epidemiologiczną. W związku z zajściem wszczęta została procedura zabezpieczająca lokal.

Na badania skierowanych zostało 37 pracowników restauracji, a potem także osoby, które miały z nimi kontakt. Obecność koronawirusa została potwierdzona u trzech pracowników, którzy przebywają w izolacji domowej

- powiedziała Marzanna Kuc, powiatowy inspektor sanitarny w Dąbrowie Górniczej.

Kolejnych 26 pracowników zostało natomiast skierowanych na kwarantannę. Do przebadania pozostało nam jeszcze sześć osób. Trzy z nich będą badane dziś (piątek 7 sierpnia), a pozostałe w poniedziałek 10 sierpnia

- dodała Kuc.

Powiatowy inspektor sanitarny zaznaczyła, że siedmiu pracowników zostało przekazanych na badania do innych stacji w Sosnowcu, Katowicach i Zawierciu. Wyniki badań wszystkich pracowników będą dostępne po weekendzie. Do tego czasu restauracja ma pozostać zamknięta.

Lokal oraz znajdujące się w nim sprzęty zostały zdezynfekowane, a na miejscu stawiła się nowa załoga.

Sanepid bada sprawę

Dąbrowski Sanepid zwrócił się o prośbę do wszystkich klientów, którzy odwiedzali restaurację, aby niezwłocznie zgłosili się na badania jeśli tylko zauważą u siebie objawy koronawirusa. Chodzi w szczególności o osoby, które odwiedziły lokal w dniach 27 lipca - 2 sierpnia 2020. W razie wszelkich pytań można kontaktować się ze stacją telefonicznie pod nr 536-746-412 lub mailowo. Sanepid prosi, aby osoby, które zgłaszają się do nich drogą mailową, zamieszczali w swoich wiadomościach numer telefonu oraz informację o dniu i godzinie pobytu w restauracji McDonald's w Dąbrowie Górniczej.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Wesele bez dziadków? Są nowe wytyczne

Konferencja Ministerstwa Zdrowia: "Dodatkowe obostrzenia w 19 powiatach"

W Izraelu otwarto szkoły. Konsekwencje okazały się tragiczne

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Agata Polak

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości