Newsy

Koronawirus w Chinach. W szpitalach w Wuhan nie ma już pacjentów z Covid-19

Newsy

Aktualizacja:
E+Gahsoon/Getty Images

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach, gdzie potwierdzono ponad 45 tys. przypadków zakażeń. Miasto zmagało się z epidemią i było ogniskiem zakażeń. Jak się okazuje, najprawdopodobniej najgorsze ma za sobą. W tamtejszych szpitalach nie ma już zakażonych.

W szpitalach w mieście Wuhan w środkowych Chinach nie ma już żadnych pacjentów z Covid-19 - przekazał w niedzielę rzecznik państwowej komisji zdrowia Mi Feng. Koronawirus w pierwszej kolejności pojawił się pod koniec 2019 r. właśnie w Wuhanie.

Wuhan pokonało wirusa?

Według najnowszych informacji do 26 kwietnia liczba nowych pacjentów z koronawirusem w Wuhanie wynosi zero, dzięki wspólnym wysiłkom (władz i lekarzy) Wuhanu i personelu medycznego z całego kraju

- przekazał Mi Feng na konferencji prasowej.

Według oficjalnych danych w Wuhanie stwierdzono 46 452 przypadki zakażenia koronawirusem, co stanowi 56 proc. infekcji w całych Chinach kontynentalnych. Zmarło 3 869 osób, czyli 84 proc. wszystkich przypadków śmiertelnych na Covid-19 w Chinach, liczących ok. 1,4 mld ludzi. Szczytowy okres zakażeń w ChRL minął, ale pojawiają się obawy o możliwości wystąpienia drugiej fali epidemii.

Koronawirus w Chinach

W ciągu ostatnich 24 godzin (stan na 26 kwietnia 2020 r.) w Chinach kontynentalnych potwierdzono 11 nowych przypadków koronawirusa, nie zarejestrowano nowych zgonów - poinformowały w niedzielę władze. Według komunikatu Narodowej Komisji Zdrowia, 5 nowych przypadków infekcji wykryto w prowincji Heilongjiang, w północno-wschodnich Chinach w rejonie położonym blisko granicy z Rosją. Wcześniej notowano tam znaczny wzrost liczby zakażeń. Kolejny przypadek zakażenia zarejestrowano w prowincji Guangdong, na południu kraju, w pobliżu granicy z Hongkongiem.

Pozostałe 5 przypadków wykryto u osób, które powróciły z zagranicy. Łączna liczba "importowanych" przypadków koronawirusa wzrosła do 1 634. Liczba wszystkich wykrytych przypadków infekcji wirusem wynosi obecnie 82 827.

U 1000 osób wykryto koronawirusa, ale nie wykazują one żadnych objawów chorobowych. Są one poddane obserwacji, ale nie uwzględnia się ich w statystykach liczby zakażonych.

Koronawirus na świecie

Pekin odpiera zarzuty zagranicznych krytyków, w tym szczególnie władz USA, o zaniedbania i próby ukrycia danych dotyczących pandemii koronawirusa. Na świecie wykryto dotąd ponad 2,89 mln infekcji, a ponad 201 tys. zakażonych zmarło - wynika z ostatniego zestawienia agencji Reutera. W samych Stanach Zjednoczonych, liczących ponad 332 mln ludzi, stwierdzono ponad 937 tys. zakażonych, a ponad 53 tys. osób zmarło.

Najświeższe informacje na temat koronawirusa czytaj na tvn24.pl.

Zobacz też:

Koronawirus w Syrii. Lekarzom brakuje respiratorów, codziennie muszą pozwolić umrzeć dwójce, trójce dzieci

Koronawirus zabija branżę turystyczną. „Nie mamy z czego żyć!”

Niebezpieczne powietrze. Covid-19 może być obecny w smogu

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości