Newsy

Koronawirus. Pierwszy potwierdzony przypadek na Białorusi

Newsy

Thanit Weerawan/ Getty ImagesKaszląca kobieta w masce na twarzy

Na Białorusi stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia tego kraju. Zainfekowanym jest irański student, który przybył do Białorusi w zeszłym tygodniu przez Azerbejdżan.

Koronawirus na Białorusi

Chcielibyśmy poinformować, że testy przeprowadzone 27 lutego w centrum epidemiologii i mikrobiologii wykazały obecność koronawirusa Covid-19 u jednego ze studentów z Iranu

- przekazał resort.

Osoby, z którymi się kontaktował zakażony od przyjazdu na Białoruś 22 lutego, zostały poddane kwarantannie w szpitalu chorób zakaźnych w Mińsku.

Ministerstwo zdrowia Białorusi również przekazało, że kontrolami sanitarnymi zostaną objęte wszystkie osoby, które zechcą przyjechać na Białoruś z Włoch, Iranu i Korei Południowej. Podobne środki zastosowano już wobec podróżujących z Chin, gdzie w grudniu 2019 roku wykryto koronawirusa.

Koronawirus na świecie

Do tej pory w Chinach kontynentalnych koronawirusem zakażone zostały 78 824 osoby, spośród których 2788 zmarło.

Koronawirus rozprzestrzenił się na ok. 50 krajów, w których odnotowano dotąd 68 przypadków śmiertelnych, w tym najwięcej w Iranie (26), Korei Południowej (13), Włoszech (17) i Japonii (8).

W sumie na świecie zakażonych jest ponad 83 tys. ludzi.

***

Jak się chronić przed koronawirusem? Posłuchajcie rozmowy z Pawłem Grzesiowskim w studiu Dzień Dobry TVN.

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Źródło: pap

Źródło zdjęcia głównego: Thanit Weerawan/ Getty Images

Pozostałe wiadomości