Newsy

WHO: rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem

Newsy

iStockphotoForemniakowski/Getty Images

307 930 przypadków infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano na całym świecie w niedzielę. To oznacza nowy rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło ponad 5,5 tys. osób. Takie dane przekazała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Najwięcej zakażeń zgłoszono w Indiach, Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

WHO: rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o rekordowym dziennym przyroście zakażeń koronawirusem na całym świecie. W niedzielę odnotowano 307 930 przypadków infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin.

Najwięcej zakażeń zgłoszono w Indiach (94 372), Stanach Zjednoczonych (45 523) i Brazylii (43 718). W sumie na całym świecie do tej pory koronawirusem zakaziło się 28,79 mln.

Koronawirus na świecie

WHO poinformowała także o 5537 zgonach w ciągu ostatniej doby. Tym samym całkowita liczba przypadków śmiertelnych od początku pandemii wynosi 917 417.

Zarówno w USA, jak i w Indiach, stwierdzono ponad 1000 przypadków śmiertelnych w ostatnich 24 godzinach, w Brazylii zmarły 874 osoby.

Poprzedni najwyższy dobowy przyrost zakażeń WHO odnotowała 6 września, gdy stwierdzono 306 857 nowych infekcji. Najwięcej zgonów jednego dnia miało miejsce 17 kwietnia - 12 430.

Siatkówka, piłka nożna i wspólne tańce. Londyńczycy na świeżym powietrzu spędzali ostatnie popołudnie przed wprowadzeniem od poniedziałku nowych obostrzeń. Zobacz wideo:

Zobacz też:

COVID-19 i grypa: sporo podobieństw, kilka istotnych różnic

Najnowsze badania na temat koronawirusa. Kto najczęściej traci węch i smak?

Testy szczepionki na Covid-19 wstrzymane z powodu skutków ubocznych, jakie wywołał preparat

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości