Newsy

Ekspert WHO przewiduje: pierwsze koncerty i festiwale dopiero jesienią 2021 roku

Newsy

Flashpop/GettyImages

W związku z pandemią koronawirusa wszystkie festiwale oraz koncerty zostały odwołane. Pod znakiem zapytania stoją także wydarzenia zaplanowane na sezon jesienno-zimowy. Jak twierdzi Zeke Emanuel, do ich braku będziemy musieli się przyzwyczaić, a powrót wydarzeń tego typu przewiduje dopiero na jesień 2021 roku.

Odwołane wydarzenia masowe

Wielu przedsiębiorców zajmujących się organizacją wydarzeń masowych planowało krótką przerwę w działalności. Niektórzy sądzili, że wybrane koncerty odbędą się nawet w tegoroczne wakacje. Okazuje się, że przewidywana data jest o wiele bardziej odległa. W debacie dla NY Times wypowiedziało się pięciu ekspertów, rozmawiali o możliwych scenariuszach rozwoju pandemii i jej wpływu na otaczający nas świat.

Gdy ludzie mówią, że przekładają większe zgromadzenia (takie jak konferencje, koncerty czy mecze sportowe) na paździenik 2020 roku, nie wiem jak mogą sądzić, że jest to możliwe. W mojej opinii te rzeczy wrócą jako ostatnie. Realistycznie mówimy tu najwcześniej o jesieni 2021 roku

- stwierdza Zeke Emanuel, onkolog oraz bioetyk.

Powrót do normalności

Naukowiec wypowiedział się również na temat ponownego otwarcia restauracji czy innych miejsc zbierających ludzi w mniejszych skupiskach, niż wspomniane wcześniej wydarzenia masowe.

Restauracje, w których możesz oddzielić od siebie stoliki mogą wrócić wcześniej. W Hong Kongu, Singapurze i innych miejscach widzimy odrodzenie, gdy te miejsca się otwierają i pozwalają na większą aktywność. To będzie swego rodzaju roller coaster, z wieloma górkami i dołami

- dodał ekspert.

Zobacz też:

Autor: Pola Namysł

Pozostałe wiadomości