Newsy

Kontrowersje wokół nowej plaży na Białołęce. Mieszkańcy są oburzeni

Newsy

Stołeczny Zarząd Zieleni oddał do użytku warszawiaków plażę na Białołęce w grudniu ubiegłego roku. Inwestycja niemal natychmiast wzbudziła niezadowolenie mieszkańców, przede wszystkim dlatego, że nie ma na niej… piasku. Zobacz, jak zagospodarowano teren nad Wisłą.

Plaża niepiaszczysta

Mimo że pogoda nie rozpieszcza, a do wakacji jeszcze daleko, plaża na warszawskiej Białołęce już cieszy się dużym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą wykonanej w ramach budżetu partycypacyjnego plaży na wysokości ulicy Aluzyjnej w Warszawie. Teren został oddany do użytku w grudniu 2019 roku, ale jak dotąd nie wzbudził zadowolenia mieszkańców. Koszt inwestycji wyniósł ponad 100 tysięcy złotych.

Wykonaliśmy budżet partycypacyjny zgłoszony przez trzech mieszkańców właśnie tego terenu. Cały kosztorys był zawnioskowany właśnie przez nich i my zmieściliśmy się w wyliczonych pieniądzach. Często jest tak, że mieszkańcy zgłaszają projekty do budżetu i my musimy dokładać, ponieważ wydaje im się, że dużo taniej da się je zrealizować – wyjaśniła Renata Kuryłowicz, dyrektor Zarządu Zieleni m. st. Warszawy.

W opinii okolicznych mieszkańców oddany przez miasto teren nie przypomina wyglądem plaży, znajdujące się na nim atrakcje budzą wiele do życzenia, a gro z nich może nie przetrwać do wiosny. Zdaniem obywateli inwestycja nie należy do udanych, a przeznaczone na nią fundusze zostały zmarnowane.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Kanał Sueski – jedna z najważniejszych dróg wodnych na świecie

Ściana za oknem, czyli o etyce na rynku mieszkaniowym

500 plus dla wszystkich. Jak zainwestować pieniądze z 500 plus?

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości