Newsy

Konto króla Karola III na Instagramie zostało zawieszone. Dlaczego?

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
Król Karol III

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają swoje oficjalne profile w mediach społecznościowych. Zamieszczane są tam zdjęcia, filmy i relacje z ważnych uroczystości i dyplomatycznych spotkań. Konto króla Karola III zostało jednak zawieszone. Nastąpi duża zmiana w komunikacji monarchy z internautami.

Profil Karola III na Instagramie

Brytyjska rodzina królewska dobrze wie, że obecność w mediach zarówno w tych tradycyjnych, jak telewizja, prasa czy radio oraz tych nowoczesnych, np. w Internecie na portalach społecznościowych, jest nieodłącznym elementem ich obowiązków. Royalsi od kilku lat mają swoje oficjalne profile m.in. na Instagramie. Zdjęcia i nagrania z ich udziałem cieszą się wielką popularnością, a konta mają miliony obserwatorów.

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Profil @theroyalfamily śledzi ponad 12,7 mln użytkowników, z kolei konto księcia Williama i księżnej Kate @princeandprincessofwales ma aż 14,2 mln followersów. Jeszcze do niedawna informacje o księciu Karolu i jego małżonce Camilli, były publikowane na profilu @clarencehouse. Jednak teraz, kiedy syn zmarłej Elżbiety II został królem, nastąpiła istotna zmiana.

- To konto nie jest już aktualizowane. Proszę śledzić @theroyalfamily, aby uzyskać aktualizacje dotyczące Jego Królewskiej Mości Króla Karola III i Jej Królewskiej Mości Królowej Małżonki - czytamy w komunikacie na profilu @clarencehouse.

Profil @theroyalfamily na Instagramie dotychczas był poświęcony nie tylko rodzinie królewskiej, ale przede wszystkim samej królowej Elżbiecie II. Po śmierci monarchini i po ogłoszeniu Karola nowym królem, będą się tam pojawiać treści dotyczące Jego Królewskiej Wysokości.

Nowy król Zjednoczonego Królestwa

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września. Odeszła w swojej letniej posiadłości Balmoral. Monarchini miała 96 lat i przez siedem dekad sprawowała swoje królewskie obowiązki. Po jej śmierci najstarszy syn Karol został oficjalnie proklamowany na króla Zjednoczonego Królestwa.

Uroczystość odbyła się 10 września w Pałacu św. Jakuba w Londynie. Uczestniczyła w niej Rada Akcesyjna, zwoływana tylko po śmierci monarchy, a akt proklamacji podpisali m.in. książę William, najstarszy syn króla Karola III, który jest nowym następcą tronu oraz królowa małżonka Camilla, premier Wielkiej Brytanii Liz Truss i członkowie rady.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Matthew Horwood/Getty Images

Pozostałe wiadomości