Newsy

Konin szyje torby dla osieroconych zwierząt. Akcja pomocy dla zwierząt w płonącej Australii

Newsy

Aktualizacja:

Mieszkańcy Konina i okolicznych gmin postanowili włączyć się do międzynarodowej akcji pomocy dla zwierząt w płonącej Australii. W Miejskiej Bibliotece Publicznej każdego dnia spotykają się osoby, które wspólnie szyją torby niezbędne w lecznicach weterynaryjnych.

Torby dla rannych zwierząt

W wyniku pożarów buszów w Australii ucierpiały miliony zwierząt. Wiele młodych zostało osieroconych, przez co wymaga teraz szczególnej opieki. Z myślą o nich zainicjowano akcję polegającą na szyciu toreb, do których pracownicy australijskich lecznic chowają ranne, cierpiące zwierzęta. Wykroje są ustandaryzowane, a wszelkie potrzebne informacje znajdują się na międzynarodowej grupie na Facebooku. Każdy wolontariusz znajdzie tam wszelkie wytyczne dotyczące krojów, rozmiarów i materiałów potrzebnych do wykonania toreb.

Chwyciliśmy za igły, nożyczki, maszyny i zaczęliśmy szyć – powiedziała wolontariuszka z Konina.

Ochotnicy z Konina od dwóch tygodni szyją torby dwuwarstwowe, składające się podszewki i części zewnętrznej. Codziennie, między 10 a 18, powstają kolejne worki dla wallaby, oposów, czy kangurów oraz gniazdka dla małych zwierząt. Jak dotąd, uczestnicy akcji uszyli kilkadziesiąt gniazdek, ponad setkę toreb i kilkadziesiąt kocyków, które zostaną wysłane do Australii.

Pożary w Australii

W Australii od września trwają pożary, których skutkiem są kolosalne zniszczenia i straty. Żywioł pochłonął ogromną część powierzchni kraju. Kataklizm znacznie wpłynął na jakość powietrza w australijskich miastach. Część z nich spowija gryzący dym. Według prognoz, pożary mogą trwać jeszcze wiele tygodni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Agnieszka Perepeczko o pożarach: "Wydaje mi się, że Australia sobie poradzi i się odnowi"

Ogień trawi Wyspę Kangura. Jedna z mieszkanek: "Prosimy, pomóżcie"

Gwiazdy niosą pomoc płonącej Australii. Przekazują środki finansowe, Zawiałow zachęca do adopcji koali

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości