Newsy

Uczniowie wracają do szkół. Koniec ferii zimowych 2022

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Onet.pl

Niedziela to ostatni dzień ferii zimowych w szkołach. Już w poniedziałek do szkół pójdą uczniowie pięciu województw, którzy jako ostatni rozpoczęli przerwę od zajęć. Pierwszy dzień ferii przypadł dla nich na 12 lutego.

Koniec ferii zimowych 2022

Dwutygodniowa przerwa zimowa przewidziana była w tym roku w czterech terminach. Jako pierwsi ferie rozpoczęli uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Dzieci odpoczywały od 15 do 30 stycznia.

Nauka

Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Od 22 stycznia do 6 lutego ferie trwały w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, a dwa tygodnie temu przerwę zimową zakończyły województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie.

Powrót do nauki stacjonarnej

W poniedziałek do szkoły wrócą dzieci z ostatnich pięciu województw. Tam ferie trwały od 12 do 27 lutego. Wszyscy uczniowie rozpoczną naukę stacjonarną, która do 21 lutego 2022 była prowadzona w formie zdalnej dla klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Dzieci z pozostałych klas i placówek wychowania przedszkolnego cały czas uczą się stacjonarnie.

Początkowo powrót nauki stacjonarnej dla uczniów klas V-VIII i szkół ponadpodstawowych planowano na 27 lutego, jednak decyzją Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka decyzja została przyspieszona o tydzień.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Izusek/Getty Images

Pozostałe wiadomości