Newsy

Wyjątkowe dokumenty olimpijskie w Playerze. To gratka dla wszystkich fanów sportowego szaleństwa

Newsy

Autor:
Sabina
Zięba
Źródło:
Materiały prasowe

Fani sportowego szaleństwa mogą obecnie śledzić w Playerze nie tylko Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, ale także obejrzeć niezwykłe filmy dokumentalne. Są one poświęcone zimowym dyscyplinom oraz tym, którzy przeszli do olimpijskiej historii. 

Dokumenty olimpijskie w Playerze

Emocje fanów sportowych zmagań sięgają zenitu, bowiem już od 4 lutego trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Można je oglądać w Eurosporcie oraz Playerze. Dodatkowo platforma streamingowa przygotowała specjalną kolekcję olimpijską, czyli kilkanaście dokumentów o największych sportowcach i wydarzeniach, które na zawsze zapisały się w mistrzowskiej historii. To aż dwanaście nowych tytułów. Co można obejrzeć?

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

"Figury warte złota"

Miniserial dokumentalny osadzony w Ice Academy w Montrealu. W każdym z sześciu odcinków twórcy przybliżą sylwetki par biorących udział w zawodach tańca na lodzie. To najlepsi z najlepszych. Użytkownicy dowiedzą się, jak wygląda ich sportowa codzienność, w tym treningi pod okiem wymagających trenerów. Podjęte wyrzeczenia i wyzwania mają za zadanie zbliżyć ich do wyznaczonego celu – medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

"Jak zostać olimpijczykiem"

Seria sześciu niezwykłych spotkań ze sportowcami, którzy musieli pokonać przeszkody finansowe, kulturowe, a także osobiste, żeby spełnić marzenia o udziale w Igrzyskach Olimpijskich w 2018 r. To opowieść Sojun Shin – pierwszej zawodowej hokeistki z Korei Południowej, drużyny bobslejowej kobiet z Jamajki, Shivy Keshavana – Indiańskiego Olimpijczyka w Saneczkarstwie, Juliana Yee – łyżwiarza figurowego z Malezji, Forough Abbasi – narciarki alpejskiej z Iranu oraz Victora Santosa – biegacza narciarskiego z Brazylii. Jak długą drogę musieli przejść? Jaka była ich cena sukcesu?

"W śniegach Patagonii"

4-odcinkowa produkcja zagląda za kulisy corocznego obozu sportowego w miejscowości Ushuaia w Argentynie, gdzie najlepsi narciarze, pod czujnym okiem trenerów, budują olimpijską formę. Wśród śmiałków m.in. Włoch Roberto Nani i Kanadyjczyk Marie-Michelle Gagnon.

"Olimpijscy innowatorzy"

Jak długą drogę trzeba przejść, żeby znaleźć się na szczycie? Poznaj tych, którzy to wiedzą. Sylwetki trzech wspaniałych Olimpijczyków, którzy, choć często wcześniej niedoceniani, pokonali wszelkie przeszkody i przekroczyli ustalone w sporcie granice. To historie, które na długo zapadają w pamięć, poruszają, ale przede wszystkim dodają wiary w siebie i swoje możliwości.

"Olimpijska galeria sław" 1&2

Zimowe Igrzyska Olimpijskie to imprezy sportowe, które zwykle pełne są zdarzeń przechodzących do historii lub zapadających w pamięć kibiców. Przyjrzyjmy się jeszcze raz wyczynom wspaniałych sportowców oraz nim samym. Player zaprasza na dwa sezony minserialu, który przypomni historię „niezapomnianych”. A wśród nich austriacki narciarz Hermann Maier, który podczas Igrzysk Olimpijskich w 1998 roku po straszliwym upadku wstał... i zdobył dwa złote medale.

"Zjazd do historii"

Zakulisowa opowieść o niezapomnianych, a także wcześniej nieznanych chwilach z narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Wśród nich między innymi epicki pojedynek pomiędzy dwoma najlepszymi przyjaciółmi.

"Tożsamość sportowe"

To inspirująca historia nie tylko o drodze na szczyt, ale przede wszystkim do odnalezienia, poznania i zaakceptowania siebie. Dokument przedstawia sylwetki pięciu transpłciowych atletów, którzy przebyli długą podróż i dotarli do miejsca, w którym sport pomógł im odnaleźć swoją prawdziwą tożsamość.

"Damy curlingu"

Poznaj historię niewiarygodnych sportsmenek, które zadziwiły świat! Pięć skromnych kobiet ze Szkocji, mimo braku dofinansowania, zjednoczyło siły, podbiło serca kibiców i zdobyło sławę podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku.

"Olimpijska galeria sław - Pyeonchang"

Wyjątkowy sezon "Olimpijskiej galerii sław" w pełni poświęcony najważniejszym wydarzeniom Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. To retrospektywny przegląd najciekawszych osiągnięć wybitnych sportowców podczas wspomnianych IO. Które momenty przeszły do historii, a o których wolelibyśmy zapomnieć?

"Legenda Picabo Street"

Historia kobiety, która na zawsze odmieniła narciarstwo alpejskie! Picabo Street jako pierwsza amerykańska zawodniczka dotarła tam, gdzie żadna jej koleżanka wcześniej – na olimpijskie podium. Tym samym przerwała dominację sportsmenek z Europy w kategorii narciarstwo alpejskie.

"Greg Rutherford - lekkoatleta w bobsleju"

Sylwetka multimedalisty w skoku w dal, Grega Rutherforda. Po zakończeniu lekkoatletycznej kariery Brytyjczyk postanowił spróbować swoich sił w nowym wyzwaniu - bobslejach! Greg postawił przed sobą ambitne zadanie, zdobycie medalu zarówno na letnich jak i zimowych igrzyskach olimpijskich - jako pierwszy Europejczyk w historii!

"Przyszłe gwiazdy sportu"

Seria przedstawia historie 10. sportowców, którzy dzięki uporowi i determinacji zrealizowali swoje marzenia z dzieciństwa o karierze zawodniczej! A występ na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie był dla nich zwieńczeniem sportowych aspiracji!

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło: Materiały prasowe

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe

Pozostałe wiadomości