Newsy

6-latek prowadził ulicą kompletnie pijanego ojca. W domu czekała pijana matka i dwójka rodzeństwa

Newsy

Aktualizacja:
butelka alkoholu picie

Pijany mężczyzna szedł ulicą Kobyłki z sześcioletnim synem. Właściwie to chłopiec prowadził ojca i kilka razy musiał go "ściągać" z jezdni przed jadącymi samochodami. Zaalarmowani policjanci w mieszkaniu zastali trójkę dzieci. Oboje rodzice mieli ponad dwa promile alkoholu.

Kobyłka. Pijani rodzice opiekowali się trójką dzieci

Dyżurny komisariatu w Kobyłce (woj. mazowieckie), przed 23:00 otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który miał iść całą szerokością jezdni z dzieckiem w wieku około sześciu lat.

- Zgłaszająca poinformowała policjantów, że była świadkiem awantury na ulicy pomiędzy mężczyzną a kobietą. Oboje - według jej relacji - byli pod wpływem alkoholu. Kobieta oddaliła się z dwójką dzieci, a mężczyzna został z chłopcem. Dziecko próbowało prowadzić pijanego ojca, ten się przewracał, więc chłopiec kilkukrotnie musiał "ściągać" go z jezdni przed jadącymi samochodami. Zgłaszająca pomogła sześciolatkowi i przewiozła ich swoim samochodem do miejsca zamieszkania - relacjonował rzecznik wołomińskiej komendy Tomasz Sitek.

Kobieta podała funkcjonariuszom lokalizację. Ci zastali na miejscu 36-latkę, śpiącą 14-miesięczną dziewczynkę i dwóch chłopców w wieku 12 i 6 lat.

- W mieszkaniu panował ogólny nieład. Kobieta oświadczyła, że była na grillu, gdzie spożywała alkohol. Cały czas powtarzała, że "zna swoje prawa, że policjanci nic jej nie zrobią, bo jest sobota i może pić alkohol". Okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu. W pokoju na podłodze spał mężczyzna. Podczas próby legitymowania zaczął zachowywać się agresywnie i wymachiwać rękami. Badanie wykazało 2,4 promila alkoholu w jego organizmie - przekazał Sitek.

Zarzuty i policyjny dozór dla pijanych rodziców

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu. - Dzieci zostały przekazane pod opiekę babci. Mężczyzna i kobieta zostali umieszczeni do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań - dodał Tomasz Sitek z wołomińskiej komendy. Funkcjonariusze przesłuchali rodziców na okoliczność sprawowania opieki nad małoletnimi w stanie nietrzeźwości.

- Mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzuty narażenia sześcioletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Postanowieniem prokuratora został oddany pod policyjny dozór. Policjanci skierują również do sądu rodzinnego w Wołominie materiały sprawy celem zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny - podsumował rzecznik wołomińskiej policji.

39-latkowi grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji na TVN24.

Kompletnie pijani rodzice "opiekowali się" trzylatkiem w Sopocie. Łącznie mieli niemal 5 promili. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. "To nasza odpowiedź na pocovidowy świat"

Co tydzień oświadcza się żonie chorej na Alzheimera. Pełne czułości nagranie chwyta za serce

Sędzia usunął z boiska 11-latka, bo miał czapkę na głowie. Na nic zdały się wyjaśnienia, że dziecko jest chore

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości