Newsy

Nie czekaj na 8 marca i zrób sobie Dzień Kobiet w weekend. Te historie pokazują kobiecą różnorodność

Newsy

Aktualizacja:
Hello World/Getty Images

Jak co tydzień mamy dla was propozycje filmów do obejrzenia na Playerze. Tym razem spojrzeliśmy na kino przez pryzmat kobiecej różnorodności. Udanego seansu!

Dzień Kobiet na Playerze

Zbliżający się Dzień Kobiet to dobra okazja do tego, żeby docenić różnorodność kobiet. Chyba wszyscy zgodzą się z tym, że nie ma jednego ustalonego kanonu piękna. To tyczy się nie tylko wyglądu, ale też stylu życia. Definicji kobiecości jest wiele - na szczęście twórcy filmowi również to zauważają i na ekranie coraz częściej widzimy różne typy bohaterek.

Na Playerze znajdziesz najlepsze filmy z paniami w rolach głównych. Wybraliśmy 5 najbardziej różniących od siebie, bo przecież kobieta zmienną jest.

Kobiece kino inaczej

"Złe mamuśki"

Historia młodej i pięknej Amy Mitchell, która odbierana jest przez wszystkich jako perfekcyjna pani domu. Tak naprawdę kobieta ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonych przyjaciółek porzuca obowiązki domowe oraz dziecięce pieluchy, a kuchenny fartuch zamienia na seksowną sukienkę. Amy rusza w miasto, by znów poczuć, że żyje i odkrywa przy tym, że szczęśliwa mama to lepsza mama.

"Sztuka kuchnia. Historia Michaliny Wisłockiej"

Film o kobiecie zdecydowanej i bezkompromisowej, która nie unikała ostrych słów. Za pacjentkami stawała murem, narażając swoje dobre imię, a także zdrowie. Michalina Wisłocka z determinacją walczyła o prawa kobiet do antykoncepcji i edukacji seksualnej. Napisała książkę, wywołującą niemałą rewolucję społeczną. Zanim "Sztuka kochania" dokonała zmian w sferze seksualności Polaków, jej autorka musiała przejść długą drogę i stawić czoła skostniałym strukturom władzy.

"Kobieta sukcesu"

Mańka, szefowa wielkomiejskiej firmy, przeżywa życiowy kryzys. Jej biznesowe plany krzyżują nieuczciwi konkurenci, związek z Norbertem od jakiegoś czasu nie układa się najlepiej, a na domiar złego Mańka musi znaleźć czas dla młodszej siostry Lilki, którą pewnego dnia zastaje pod swoimi drzwiami. Lilka jest całkowitym przeciwieństwem starszej siostry i uosobieniem chaosu, co zwiastuje jeszcze więcej kłopotów. Niespodziewanie w życie biznesmenki – za sprawą przypadku i psa – wkracza Piotr.

"Atomic Blonde"

Berlin, czasy Zimnej Wojny. Brytyjska agentka zostaje przerzucona do komunistycznego Berlina, by odnaleźć zabójców swojego partnera i odzyskać listę podwójnych agentów. Będzie musiała stawić czoła przeciwnościom losu, kretowi oraz układom w największych agencjach wywiadu na świecie. Czy zdoła wyjść cało z tej misji?

"Prawdziwa historia"

Delphine to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę, jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko, co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.

Zobacz wideo: Kobiece role, które na zawsze zmieniły historię kina. Zdradza Anna Wendzikowska

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości