Newsy

Koala na choince. Zobacz, jak uroczy zwierzak plątał się w światełkach

Newsy

koala

Koala stojąca na choince w salonie. Taki widok po powrocie do domu zastała McCormicków z Australii. Zwierzę pod nieobecność właścicieli weszło do domu, wdrapało się na choinkę, strąciło ozdoby, zaplątało w światełka i próbowało zjeść sztuczne drzewko. Nagranie z tego wydarzenia podbija sieć.

Koala na choince

Kiedy rodzina z Adelajdy w Australii Południowej wróciła do domu, jej pies poszedł prosto do salonu, w którym już ustawiono bożonarodzeniowe drzewko. Węszył wokół choinki, przy której leżały strącone bombki i ozdoby.

- Spojrzałam w górę i tuż przed moją twarzą ukazał się ten przepiękny, mały, wspaniały koala. Nie mogłam w to uwierzyć, byłam w szoku, był tuż przede mną - powiedziała australijskiej stacji ABC News Amanda McCormick.

Pani McCormick początkowo nie mogła uwierzyć, że zwierzę jest żywe, przypuszczała, że któreś z jej dzieci umieściło na choince maskotkę.

- To było dość stare, sztuczne drzewko, ale koala wciąż starał się zjadać jego igły. Widziałam, jak je chrupał, ale przestał, gdy zdał sobie sprawę z tego, że są plastikowe - opowiadała 16-letnia Taylah.

Nakręcone przez dziewczynę zdjęcia i filmiki szybko stały się bardzo popularne w mediach społecznościowych. Zobacz nagranie:

YouTube

Koala zaplątany w światełka

Rodzina McCormicków natychmiast powiadomiła o zdarzeniu lokalne służby odpowiedzialne za ochronę przyrody, które również początkowo uznały zgłoszenie za żart.

- Chwilę zajęło nam przekonanie ich, że na naszej choince naprawdę siedzi koala - tłumaczyła Amanda McCormick.

Zwierzę początkowo nie chciało opuścić choinki, ale przybyli ratownicy je rozplątali, ściągnęli i przetransportowali na prawdziwe drzewo w okolicznym lesie.

Koala okazał się cieszącą się dobrym zdrowiem młodą, około trzy-czteroletnią samicą. Taylah nadała jej imię Daphne.

- Koala prawdopodobnie wszedł do tego domu, ponieważ spodobał mu się wygląd choink i - skomentowała Dee Hearne-Hellon z organizacji zajmującej się tymi zwierzętami.

Ta mama-koala ma anielską cierpliwość. Dzieci dosłownie wchodzą jej na głowę. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Magia świąt w domu Ani Lewandowskiej. Kto jeszcze rozpoczął przygotowania?

Choinka, jemioła, kaktus. Rośliny, które wprowadzają w domu świąteczny klimat

Choinka z desek - alternatywa dla typowych dekoracji świątecznych

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości