Newsy

Tragedia na Śląsku. Na drodze zginęli wszyscy pasażerowie busa. Są też ranni

Newsy

Aktualizacja:

W sobotę późnym wieczorem doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach. W wyniku zderzenia autokaru z busem śmierć poniosło dziewięć osób. Zginęli wszyscy pasażerowie jadący busem. Rannych zostało siedem osób jadących autokarem, w najpoważniejszym stanie jest kierowca.

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 88

Rzecznik gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski powiedział, że do wypadku doszło ok. w sobotę ok 22.30 w pobliżu węzła Kleszczów, na 9. kilometrze dk 88.

Bus jechał od Gliwic w stronę Wrocławia. Po zderzeniu z jadącym z przeciwnej strony autokarem samochód jest całkowicie zmiażdżony, zginęły wszystkie podróżujące nim osoby

- powiedział policjant.

Siła uderzenia była ogromna. Chwilę wcześniej bus przewrócił się na jezdnię i sunąc na boku znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy przód autokaru uderzył w dach busa

- opisywał podinsp. Słomski.

Policjanci przypuszczają, że kierowca samochodu osobowego chwilę wcześniej próbował uniknąć zderzenia z innym autem i wykonał manewr, w wyniku którego stracił panowanie nad pojazdem.

Jeszcze to badamy

- zaznaczył Słomski.

Została zatrzymana jedna osoba, kierująca pojazdem osobowym nie biorącym udziału w zdarzeniu, a której zachowanie mogło je spowodować

– przekazała ok. 10 Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Prokurator dodała, że czynności z zatrzymanym zaplanowano na poniedziałek. Również tego dnia zostanie wydane postępowanie o wszczęciu śledztwa. Będzie ono najprawdopodobniej prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Wiele ofiar śmiertelnych i rannych

Kpt. Damian Dudek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach powiedział, że autokarem jechało, razem z kierowcą, 49 osób. Siedem z nich zostało przewiezionych do szpitali. W najpoważniejszym stanie jest kierowca.

Był on uwięziony w pojeździe, ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby go wydostać. Osoba ta została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

- powiedział strażak.

Sześciu pasażerów z ogólnymi potłuczeniami zostało zabranych do szpitali

- dodał Dudek.

Nie wiadomo jeszcze kim są ofiary śmiertelne. Pasażerowie autokaru, którzy nie ucierpieli w wypadku, jechali do Rudy Śląskiej. Zostali zabrani do domów podstawionym autobusem – powiedziała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Wojewoda Jarosław Wieczorek po informacji o wypadku udał się na miejsce tragedii.

>>> Zobacz także:

Matka wyrzuciła noworodka przez okno. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Planujesz wycieczkę do Hiszpanii? Polska chce zakazać lotów do tego i 62 innych krajów

Nie żyje Marcin Felek. Wokalista zespołu disco polo utonął, gdy próbował uratować kolegów

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości