Newsy

Klawiatury w folii spożywczej. Jak szkoły przygotowują się na rozpoczęcie roku?

Newsy

Aktualizacja:
Carol Yepes/ Getty Images

Nowy rok szkolny tuż, tuż. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół stają przed wyjątkowo trudnym zadaniem. W jednej ze szczecińskich szkół zawczasu zadbano o bezpieczeństwo uczniów. W jaki sposób?

Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego

Już za kilka dni dzieci usłyszą pierwszy dzwonek. Po wielu miesiącach nieobecności nadszedł czas na upragniony, przez niektórych bardziej, innych mniej, powrót. Niestety, w tym roku 1 września jest niezwykle wymagający pod względem logistycznym. W Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinie są 52 klasy, liczące w sumie 1263 uczniów. W jaki sposób zatem, można zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczniom jak i pracownikom?

Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite dla mnie i dla moich pań dyrektorek, pań sprzątających. Cała szkoła była bardzo zaangażowana, żebyśmy przygotowali się na 1 września - robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby ten rok był bezpieczny

- tłumaczy Teresa Kalina, dyrektorka.

Środki ostrożności

W starannie dobranych zespołach, pracownicy placówki opracowywali nowe zasady, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim. Przede wszystkim szkoła została podzielona na sektory. Tak, żeby dzieci starsze nie miały kontaktu z młodszymi.Lekcje odbywać się będą w godzinach 7:45-16:25. Wyjścia na przerwy będą ograniczone, a dzieci będą musiały przychodzić w maseczkach.

Co więcej, każda klasa będzie miała przydzieloną swoją salę, w której odbywać się będą wszystkie lekcje z wyjątkiem informatyki, chemii i wychowania fizycznego, podczas których dzieci będą musiały założyć maseczki i rękawiczki. Dyrekcja sprzęt dotykany przez wielu uczniów postanowiła starannie zabezpieczyć. Klawiatury owinęli folią spożywczą.

Zobaczie jak wyglądają przygotowania do nowego roku szkolnego w żółtych powiatach:

Zobacz też:

Od 2 września nowa lista państw z zakazem przylotów do Polski. Czy jest na niej Hiszpania?

We wrześniu rodzice dostaną dodatkowy zasiłek opiekuńczy, jeśli placówka szkolna będzie zamknięta

Centralna baza danych o chorych na koronawirusa. O czym będzie informować?

Autor: Anna Korytowska

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości