Newsy

Kino samochodowe na Mastercard OFF CAMERA. "Wrzucamy trzeci bieg i cieszymy się wspólnym oglądaniem filmów"

Newsy

To już półmetek Mastercard OFF CAMERA. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego w Krakowie i na player.pl trwa do 25 września. Jedną z jego atrakcji jest możliwość oglądania filmów z wnętrza aut. O programie kina samochodowego opowiadała rzeczniczka festiwalu Alicja Myśliwiec.

Kino samochodowe na Mastercard OFF CAMERA 2020

Kino samochodowe to wyjątkowe filmowe wydarzenie – bezpieczne i przystosowane do aktualnej rzeczywistości. Oferuje niepowtarzalną możliwość obejrzenia cenionych i nagradzanych produkcji z wnętrza własnych aut.

Wrzucamy trzeci bieg i cieszymy się wspólnym oglądaniem filmów. Bardzo nam tego wszystkim brakowało, więc widzowie chętnie biorą udział w tych pokazach. A repertuar sprawia, że tym chętniej przyjeżdżają na stadion Wisły i sportowe emocje zamieniają na filmowe

- opowiada Alicja Myśliwiec, rzeczniczka festiwalu Mastercard OFF CAMERA.

Czy kino samochodowe ma swój regulamin? Czy wszystkie pojazdy mogą tam przyjechać?

Widzowie są bardzo otwarci na swoje potrzeby. Na razie nie było ani SUV-ów ani ciężarówek i tego się będziemy trzymać. Nawet okazuje się, że ludzie pożyczają sobie samochody po to, żeby przyjechać, obowiązuje carpooling, więc determinacja jest duża, żeby być w kinie

- podkreśla rzeczniczka.

Co można zobaczyć w kinie samochodowym?

To są filmy, które wybraliśmy z myślą o przyjaciołach festiwalu, ludzi z nami związanych. Będzie można obejrzeć m.in. "Zimną wojnę", więc trochę muzyki ludowej, trochę jazzu, no i ten niesamowity klimat, który tworzy Paweł Pawlikowski. Także "Obywatel Jones" Agnieszki Holland, która była naszą jurorką. Lubimy filmy, które dają do myślenia i do rozmów na temat kina chcemy zachęcać festiwalową publiczność

- zaznacza Alicja Myśliwiec w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Mastercard OFF CAMERA 2020

Kino z całego świata, najciekawsze seriale, twórcy, którzy mają odwagę wytyczać nowe drogi i używać własnego języka filmowego - to wszystko składa się na Festiwal Mastercard OFF CAMERA. W tym roku przeniósł się on do przestrzeni online.

Na program składają się pierwsze lub drugie filmy twórców z całego świata wyświetlane w ramach Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi". Z kolei w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych rodzime produkcje walczą o nagrodę Kulczyk Foundation.

Zaplanowano również sekcje specjalne: "Między nami kobietami", "Znowu w drodze", "Tanie dreszcze" oraz "Związki i rozwiązki". Fani Festiwalu znajdą coś dla siebie wśród filmowych propozycji z sekcji "Panorama", "Festiwalowe Hity" czy "Amerykańscy Niezależni".

Wszystkie filmy konkursowe oraz wydarzenia towarzyszące będzie można oglądać od 11 do 25 września na platformie player.pl.

Wszystkie szczegóły dotyczące festiwalu i jego programu znajdują się na stronie offcamera.pl

Zobacz też:

Mastercard OFF CAMERA wspiera młodych artystów. Kasia Zawadzka: "Lubię ten klimat"

"Zgniłe uszy" na festiwalu Mastercard OFF Camera. Co reżyser musiał sprzedać, aby nakręcić film?

Twórcy seriali o spotkaniach z fanami: "Najbardziej cenie sobie w kontaktach z publicznością absolutny brak zahamowań"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości