Newsy

KINO 2020 - pierwszy festiwal filmów w czasie kwarantanny. "Obrady jury były bardzo burzliwe"

Newsy

Aktualizacja:

Wspieramy polskich filmowców! Kino 2020 to pierwszy festiwal w czasie pandemii, w którym prezentowane będą filmy wybrane przez wyjątkowe jury. Partnerem wydarzenia jest BNP Paribas.

"KINO 2020" - festiwal filmów w TVN Fabuła

"KINO 2020" to pierwsza tego typu inicjatywa wychodząca naprzeciw aktualnej sytuacji. Festiwal ma zachęcić twórców do pokazania, jak wyobrażają sobie współczesne kino czasu izolacji.

Nawet ograniczona przestrzeń, nie ogranicza wyobraźni

- to motto pierwszego festiwalu filmów w czasie kwarantanny.

Do konkursu swoje prace mogli zgłosić profesjonaliści, jak i amatorzy filmu.

W ciągu czterech tygodni, kiedy trwał nabór filmów, otrzymaliśmy aż 140 zgłoszeń

- tłumaczy Magdalena Koszalińska, z działu programowego TVN Fabuła.

Ich dzieła oceniało jury w składzie: Agnieszka Holland, Joanna Kos-Krauze, Agnieszka Smoczyńska, Jagoda Szelc, Piotr Domalewski i Tomasz Wasilewski. Wybitni twórcy wybiorą także laureatów, którzy otrzymają nagrody pieniężne.

Jeśli chodzi o obrady jury, to były bardzo burzliwe

- mówi Piotr Domalewski.

Dodaje, że jury starało się wybrać filmy, które będą swojego rodzaju kroniką tego, co nas wszystkich spotyka. Wyjątkowe, bo tworzone w warunkach kwarantanny filmy zostaną wyemitowane na antenie TVN Fabuła 16 i 17 maja (w zależności od zgłoszeń również w kolejne weekendy) w najlepszym paśmie (prime time).

KINO 2020 - polskie produkcje i filmy młodych zdolnych

Oprócz zgłoszeń konkursowych, w weekendy będziemy mogli zobaczyć znane i lubiane polskie produkcje filmowe. Na antenie TVN Fabuła zobaczymy takie filmy jak: "Karbala", "Vinci", "Operacja Dunaj" czy "Ostatnia misja". Od poniedziałku do piątku stacja pokaże za to 16 krótkometrażowych filmów młodych polskich artystów. Kinową ucztę w TVN Fabuła dopełni seria mini programów "Po pierwsze kino" (33 odcinki, start: 18 maja).

"Polskie poniedziałki" w TVN7 w towarzystwie filmów konkursowych

Filmy wybrane przez jury będzie można zobaczyć również podczas "Polskich poniedziałków" w TVN7. W dedykowanym polskim filmowcom paśmie zobaczymy polskie hity: "Twarz", "Jeszcze raz", "Jack Strong" i "Nigdy w życiu".

Obie stacje są dostępne na platformie Player dostępnej pod tym adresem.

Bank BNP Paribas jest PARTNEREM FESTIWALU I fundatorem nagród jury.

mat. prasowe

Zobacz także:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości