Newsy

Kierowca, który śmiertelnie potrącił 14-latkę zatrzymany. Policja: "miał 1,7 promila alkoholu we krwi"

Newsy

Getty Imagesdjedzura/Getty Images

Jak poinformowała w poniedziałek asp. Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, do wypadku doszło w miniony piątek po południu na prostym odcinku drogi w miejscowości Młodynin w gminie Szydłowo.

14-letnia dziewczynka nie żyje

Policjanci z Mławy zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu, który kierując skodą potrącił w miejscowości Młodynin 14-letnią pieszą. Dziewczynka zginęła na miejscu. Kierowca, który spowodował wypadek, miał ponad 1,7 promila w organizmie - podała policja.

- Ze wstępnych ustaleń i czynności na miejscu zdarzenia wynika, że 44-letni kierujący samochodem marki skoda superb, mieszkaniec powiatu mławskiego, potrącił 14-letnią pieszą. Dziewczynka na skutek doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu - przekazała w komunikacie Prusik.

Kierowca miał ponad 1,7 promila alkoholu we krwi

Podkreśliła, iż "przerażający jest fakt", że kierowca, który spowodował wypadek, wsiadł do samochodu, będąc pod wpływem alkoholu. "Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że kierując skodą miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie" - zaznaczyła Prusik.

Komenda Powiatowa Policji w Mławie informuje, że w piątek na miejscu wypadku przez wiele godzin pracowali policjanci wykonujący czynności procesowe nadzorowane przez prokuratora.

Mama zabrała mu narkotyki. Zadzwonił na policję. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Strajk Kobiet. Jurek Owsiak w mocnych słowach do policji. "Czy nie jest wam wstyd?"

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister zdrowia podał wstępną datę

Galerie handlowe znów otwarte. Kiedy najlepiej wybrać się na świąteczne zakupy?

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości