Newsy

Kamil Stoch wycofany z Turnieju Czterech Skoczni. W jakich nastrojach są polscy skoczkowie?

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Kacper Merk
Co nas czeka na turnieju czterech skoczni
Co nas czeka na turnieju czterech skoczniDzień Dobry TVN
wideo 2/7

To nie jest najlepszy czas dla Kamila Stocha. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu skoczka z dalszego udziału w Turnieju Czterech Skoczni i kolejnych zawodów Pucharu Świata. Sportowiec wraca do Polski, by odpocząć i naładować baterie przed nowymi wyzwaniami. W jakiej formie psychicznej są pozostali zawodnicy?

Turniej Czterech Skoczni bez Kamila Stocha

Kamil Stoch nie zakwalifikował się do zawodów w Innsbrucku, które odbywają się w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Kilka godzin później sztab szkoleniowy zdecydował, że skoczek powinien opuścić Austrię i wrócić do Polski. Tym samym nie zobaczymy go też w ostatnich zawodach w Bischofshofen.

- Kamil Stoch jest już w drodze do domu, do Polski, bo ten Turniej Czterech Skoczni ułożył się dla niego katastrofalnie. Sztab trenerski w porozumieniu z Kamilem uznał, że nie ma sensu dalej dołować zawodnika, trzymać go tutaj na siłę, kiedy widać, że ta forma jest dużo słabsza. Lepiej wrócić do Polski, odpocząć, zrelaksować głowę, a potem wrócić do treningów. Dokładnie za miesiąc rozpoczynają się w Pekinie Igrzyska Olimpijskie, czyli najważniejsza impreza tego sezonu, wypadałoby, żeby Kamil Stoch spróbował wrócić do dobrej formy, ma na to miesiąc - powiedział Kacper Merk, dziennikarz Eurosportu.

Zobacz także: Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Na którym miejscu są Polacy?

Jakie są nastroje wśród Biało-Czerwonych?

Żaden inny skoczek nie zastąpi Kamila Stocha, więc polska reprezentacja będzie w okrojonym składzie. W Turnieju Czterech Skoczni skaczą dalej Piotr Żyła, Jakub Wolny, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki oraz Andrzej Stękała. W są nastrojach?

- Nie są najlepsze, co tu dużo mówić. To nie jest tylko kwestia Kamila Stocha, choć oczywiście on jest liderem tej reprezentacji. Kiedy jemu nie idzie, to ten nastrój jest słabszy, ale inni też cały czas czują, że to nie są takie skoki, jakich od siebie oczekują, nie są takie, z jakich byliby zadowoleni - podkreślił Kacper Merk.

Skoki narciarskie można oglądać na antenie TVN, Eurosportu 1 oraz w Player.pl. Zobacz, gdzie oglądać transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich i sprawdź aktualny terminarz skoków

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Kacper Merk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości