Newsy

Matka zraniła nożem ośmioletniego syna. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN24
RobsonPL/Getty ImagesMatka zraniła nożem 8-letniego chłopca

Ośmiolatek z dwiema ranami kłutymi klatki piersiowej trafił do szpitala. W placówce przebywa również matka chłopca. W ocenie śledczych kobieta najprawdopodobniej ugodziła syna, a potem próbowała popełnić samobójstwo.

Kalisz. Matka zraniła nożem 8-letniego syna

Do zdarzenia doszło w czwartek 27.01 w jednym z mieszkań w Kaliszu. Policja została zawiadomiona o rannym ośmioletnim chłopcu. Służby - jak powiedział kom. Witold Woźniak z kaliskiej komendy - wezwał ktoś z rodziny.

- Około godziny 6:40 policjanci, którzy pełnili dyżur otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Starego Miasta w Kaliszu doszło do tragicznego zdarzenia. Na miejsce został wysłany patrol - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że ośmioletni chłopiec jest ranny. Ranna była też jego 33-letnia matka.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że ona - po ugodzeniu nożem swojego syna - sama zadała sobie kilka ran - przekazuje Borowiak.

Zarówno kobieta, jak i chłopiec trafili do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

- Kobieta jest pod nadzorem policji. Mundurowi sprawdzają, dlaczego użyto noża. Matka najprawdopodobniej najpierw ugodziła dziecko, następnie próbowała popełnić samobójstwo - informuje rzecznik wielkopolskiej policji.

Dzień dobry TVN - Co było w programie 27 stycznia 2022 r.?

Od dziś w aptekach darmowe testy na COVID
Od dziś w aptekach darmowe testy na COVID
wideo 2/20

8-latek zraniony nożem przez matkę

- Dziecko trafiło do nas w stanie ciężkim z dwiema ranami kłutymi w klatce piersiowej - podaje rzecznik ostrowskiego szpitala Adama Stangret. Po wykonaniu niezbędnych zabiegów chłopca przeniesiono na oddział intensywnej terapii dla dzieci. Obecnie jego stan jest stabilny.

- Obrażenia tej okolicy zagrażają życiu, trudno mówić o konkretnych rokowaniach - dodaje Stangret. Kobieta przebywa na chirurgii. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejscu zdarzenia pracuje policja pod nadzorem prokuratora. - Na ten moment trudno mówić o szczegółach zdarzenia - zaznacza Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: RobsonPL/Getty Images

Pozostałe wiadomości