Newsy

Janina Ochojska pokonała nowotwór. „Na nowo uczę się chodzić”

Newsy

Wojciech Olszanka/East News

Janina Ochojska to europosłanka i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Właśnie poinformowała, że po roku bardzo trudnej i bolesnej walki pokonała nowotwór piersi.

Janina Ochojska pokonała nowotwór piersi

Janina Ochojska w 2019 roku poinformowała, że zachorowała na raka piersi. Teraz w wywiadzie udzielonym TVN24 podzieliła się radosną nowiną:

Bardzo cieszę się, że udało mi się dokonać to, co zapowiadałam - że będę walczyć z rakiem, i że go przezwyciężę. Teraz muszę zadbać o to, żeby wrócić do sił, bo jednak walka z rakiem, czyli chemia, naświetlania zabierają bardzo wiele sił. Na nowo uczę się chodzić, muszę mieć intensywną rehabilitację, powinnam chodzić na basen, ale uniemożliwia mi to pandemia, dlatego ćwiczę w domu z pomocą przyjaciół. Mam nadzieję, że szybko wrócę do sił, żeby się poruszać, prowadzić samochód, żeby być niezależna, bo w tej chwili nie jestem całkowicie samodzielna

- zaczęła.

U mnie wynika to też z choroby polio, sama chemia i naświetlanie nie są aż tak wycieńczające dla organizmu

- dodała.

Janina Ochojska - walka z rakiem

Janina Ochojska walczyła z nowotworem rok. Tyle samo trwał również proces leczenia - zaczynając od naświetlania, chemii, poprzez operację, kolejną chemię i ponowną radioterapię. Skąd Ochojska brała siłę do walki?

Po pierwsze wiara w to, że wyzdrowieję. Pomimo złego samopoczucia, wiedziałam, że muszę robić wszystko, żeby to leczenie kontynuować i wytrzymać to wszystko, co jest przykre podczas leczenia choroby nowotworowej. Poza tym miałam duże wsparcie od przyjaciół, co jest bardzo ważne

- powiedziała.

Janinę czeka jeszcze jedno badanie, które potwierdzi po trzech miesiącach, czy nie doszło do przerzutów. Ochojska przyznała, że chce wrócić do pracy w Polskiej Akcji Humanitarnej. Życzymy Pani Janinie zdrowia i dużo siły.

Cała rozmowa na stronie TVN24

Zobacz także:

Omenaa Mensah o patchworkowej rodzinie. „Vanessa chciała mieć rodzeństwo, namawiała mnie na in vitro”

Anna Lewandowska pokazała zgrabną figurę po porodzie. Fani: "Mega wyglądasz po tej ciąży"

Potrójne szczęście w czasie pandemii. Tata trojaczek: „To naprawdę ciekawy okres życia. Nie odróżniamy dnia od nocy”

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości