Newsy

Jan Błachowicz zdobył pas mistrzowski UFC w wadze półciężkiej: "Polacy, dziękuję za wsparcie"

Newsy

Aktualizacja:

Jan Błachowicz zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach walki. O tytuł walczył z Amerykaninem Dominickiem Reyesem. Rozstrzygnięcie nastąpiło pod koniec drugiej rundy.

Jan Błachowicz zdobył pas mistrzowski

W niedzielę nad ranem w Abu Zabi na gali UFC 253 – w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) – wygrał w drugiej rundzie z Amerykaninem Dominickiem Reyesem.

Polacy, dziękuję za wsparcie. Czułem tę moc, dziękuję bardzo

– powiedział Błachowicz po walce z faworyzowanym, walczącym z tzw. odwrotnej pozycji Reyesem.

Rozstrzygnięcie nastąpiło pod koniec drugiej rundy. Najpierw Polak trafił ciosem lewą ręką na głowę, przeciwnik przewrócił się na deski, a Błachowicz serią uderzeń z góry zakończył rywalizację.

Chwilę wcześniej wydawało się, że „Cieszyński Książę”, jak nazywany jest 37-letni Błachowicz, złamał nos Kalifornijczyka. Polak konsekwentnie też obijał kopnięciami żebra Reyesa. Ostatecznie zasłużenie wygrał przed czasem.

Jan Błachowicz - kim jest

Przez ponad dwa lata mistrzynią UFC wagi słomkowej była Joanna Jędrzejczyk, a teraz szansę otrzymał i wykorzystał Błachowicz. Jego trenerami są Robert Jocz i Robert Złotkowski.

W Ultimate Fighting Championship występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 27-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 10-5.

Sześć lat młodszy Reyes (12-2, 7 KO, 2 SUB) wcześniej przegrał tylko raz, na początku roku na dystansie 25 minut (5 rund) z rodakiem i mistrzem wagi półciężkiej 33-letnim Jonem Jonesem (26-1), który następnie zwakował pas i przeniósł się do kategorii ciężkiej, z limitem 120 kg.

Tak zawodnicy prezentowali się przed walką:

>>> Zobacz także:

Sznur samobójcy talizmanem? Znany zawodnik MMA w nietypowy sposób przygotowuje się do walk

Joanna Jędrzejczyk wspiera karierę Mateusza Gamrota: "Jest naszym materiałem eksportowym"

Czy Joanna Jędrzejczyk planuje powrót na ring? „Ja już nie muszę nic nikomu udowadniać”

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości