Newsy

Międzynarodowy Dzień Kobiet rusza z kampanią #ChooseToChallenge. Nadszedł czas na łamanie stereotypów?

Newsy

Digital VisionMorsa Images/Getty Images

Międzynarodowy Dzień Kobiet (ang. IWD - International Women's Day) w 2021 r. startuje z nową inicjatywą. Cel? Zachęcić kobiety do realizowania swoich zamiarów i podejmowania się działań, które przeczą stereotypom i utartym schematom. Czy jesteśmy na to gotowe?

Kampania #ChooseToChallenge - czy zdecydujemy się podjąć wyzwanie?

IWD - International Women's Day - to nie tylko nazwa naszego święta, Międzynarodowego Dnia Kobiet, ale i organizacji, która stara się zwracać uwagę na kwestie związane z sytuacją pań we współczesnym świecie. W 2021 r. organizacja zachęca do stawienia czoła genderowym stereotypom. Każdy i każda z nas może zaangażować się do starań o równość płci. Swoje wsparcie można wyrazić za pomocą mediów społecznościowych. Wystarczy opublikować zdjęcie z podniesioną dłonią i opatrzyć je hashtagami #ChooseToChallenge i #IWD2021.

Międzynarodowy Dzień Kobiet - to nasze święto

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca. To dzień symboliczny, który z czasem zyskał też charakter emancypacyjny. IWD jako organizacja stara się zwracać uwagę na to, jak obecnie wygląda udział kobiet w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym. Podkreśla przy tym, jak ważne jest dążenie do społeczeństwa inkluzyjnego i działanie na rzecz równości płci.

Zobacz wideo: Dziś Dzień Kobiet

Zobacz też:

Anna Kalczyńska o codzienności i swojej pracy: "Nie wyobrażam sobie życia bez zawodowej aktywności"

Afera na brytyjskim dworze po głośnym wywiadzie. "Meghan miała myśli samobójcze"

"Dzień świra" filmem wszech czasów. Którą postać grała Katarzyna Zielińska?

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości